Frenkie de Jong: Podoba mi się, że analizy na mój temat są pozytywne, ale nie przywiązuję do tego zbyt dużej wagi

Dariusz Maruszczak

13 listopada 2019, 13:30

Sport

4 komentarze

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił krótkiego wywiadu holenderskiemu Fox Sports, w którym opowiedział o swoich pierwszych miesiącach w Barcelonie.

22-latek roześmiał się, gdy został zapytany, co sądzi o tym, że prasa katalońska uważa go za ważniejszy element środka pola niż Sergio Busquets czy Arthur. – Nie wiem… Gazety mogą przesadzać. Prawda jest taka, że nie przywiązuję zbyt dużej wagi do tego wszystkiego, ale oczywiście podoba mi się, że analizy na mój temat są pozytywne.

De Jong wyjaśnia, że granie na różnych pozycjach pomaga mu w adaptacji w zespole. – Gram na wszystkich pozycjach w środku pola. Czasem muszę wystąpić jako defensywny pomocnik, czasem bliżej lewej strony, czasem bliżej prawej… Najważniejsze jest, żeby grać jak najwięcej meczów, ponieważ w ten sposób przyspiesza się nawiązanie relacji z piłkarzami, którzy cię otaczają.

Holender chciał uniknąć polemiki na temat nie najlepszej kondycji fizycznej jego kolegów z drużyny. – Być może takie jest twoje wrażenie. Ja czuję się genialnie w tej Barcelonie i chcę tylko wciąż się rozwijać. Mam nadzieję, że na zakończenie rozgrywek spojrzymy wstecz i zobaczymy, że rozegraliśmy wspaniały sezon.

De Jong w sobotę zagra w barwach Oranje w meczu z Irlandią Północną, a swój udział w eliminacjach EURO 2020 zakończy spotkaniem z Estonią we wtorek. Pomocnik uważa, że to dobry moment na dwa pojedynki. – Czuję się dobrze i świeżo, jestem w dobrej formie. Ostatnim razem byłem trochę zmęczony, ponieważ musiałem dużo podróżować, ale teraz czuję się genialnie.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Frankie w każdym meczu wyróżnia się na tle kolegów z drużyny

Obecnie najlepszy Holenderski piłkarz.

Smiem powiedziec ze to byl "zakup stulecia".

Nie , gazety nie przesadzają :)