Clement Lenglet: Griezmann potrzebuje czasu, codziennie pracuje nad adaptacją

Julia Cicha

12 listopada 2019, 21:00

Sport, Marca

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Oprócz wywiadu, którego treść opublikowaliśmy w tym artykule, Clement Lenglet wziął dziś jeszcze udział w konferencji prasowej na zgrupowaniu reprezentacji Francji. Nie mogło zabraknąć wypowiedzi na temat Leo Messiego i Antoine’a Griezmanna.

− Messi jest bardzo spokojny, nie wydaje nam poleceń ani nas nie karci. Z Griezmannem dzieje się to samo, co miało miejsce ze mną. Dialog przychodzi krok po kroku. Messi ma wokół siebie silny krąg, przyjaźni się z Luisem Suárezem, ale jest bardzo otwarty i z czasem dochodzi do kontaktu. Można z nim rozmawiać o wielu rzeczach, nie tylko o piłce. Leo pomaga nam każdego dnia.

− Nie jest łatwo zintegrować się w takim klubie jak Barcelona, ponieważ są w nim zawodnicy mający wspólne doświadczenie, a drużyna ma specyficzny styl gry. Gra pozycyjnie, do czego można nie być przyzwyczajonym. Griezmann potrzebuje czasu na adaptację, by dać z siebie wszystko na boisku.

− W Barcelonie staramy się odzyskać piłkę jak najwyżej, nasze wysiłki skupiają się na 20-30 metrach. Atlético cofa się do obrony i korytarz ma już 50-60 metrów. Fizycznie nie jest to taki sam wysiłek, trzeba się też przygotować mentalnie. Antoine codziennie trenuje, by to wszystko poprawić.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda że nie zapytali o to Dembele. Mam wrażenie, że to byłaby wspaniała wypowiedź :)

Potrzebuje czasu. Zobaczcie taki Dembele odpala juz 3 lata. To nie jest tak hop siup.

No jeśli Barca stara się odzyskać piłkę jak najwyżej to chyba Lenglet gra w Fifę na konsoli, bo na żywo Barca gra podobnie jak Atletico.

Psg podobno go chcę jeśli odejdzie Mbappe.Szykuję się kierunek Real.Może mozna by ich wymienić. Z dopłatą tylko trzeba Mbappe przekonać co byłoby najtrudniejsze.Nie mówię aby nie dać mu roku czasu na adaptacje ale jeśli będzie się męczył to czemu nie.

Jeden z najlepszych transferów ostatnich lat jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości. Gość wszedł do 1 składu i gra bardzo solidnie. Dodatkowo jest skromny i profesjonalnie podchodzi do swojej "pracy". Ciesze się, że mamy go w zespole.