Oficjalnie: W półfinale Superpucharu Hiszpanii Barcelona zmierzy się z Atlético Madryt

Julia Cicha

11 listopada 2019, 16:48

RFEF

50 komentarzy

Fot. Getty Images

W półfinałach Superpucharu Hiszpanii w dniach 8-9 stycznia zmierzą się ze sobą Barcelona z Atlético i Valencia z Realem Madryt. Finał odbędzie się 12 stycznia.

Półfinał Valencii z Realem odbędzie się 8 stycznia, a Barcelony z Atlético dzień później. Barça zagra w tym pojedynku w roli gospodarza. Po losowaniu Sergio Busquets powiedział: - zawsze trudno gra się z Atlético, to zespół ze świetnymi zawodnikami i trenerem. Mamy o jeden dzień odpoczynku mniej, ale tak wyszło w losowaniu. Damy z siebie wszystko. 

Wcześniej Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska ogłosiła, że kolejne trzy edycje Superpucharu Hiszpanii odbędą się w Arabii Saudyjskiej. Będą miały miejsce zimą w celu rozluźnienia nieco kalendarza, o co wnioskowały kluby. Nowy format Superpucharu w formule final four został ogłoszony już w lutym i szerzej pisaliśmy o nim tutaj. RFEF liczy, że ten turniej poprawi wizerunek Hiszpanii w kontekście kandydowania do zostania organizatorem Mundialu 2030.

Wszystkie zyski, a mówi się o 120 milionach euro, zostaną według Federacji przeznaczone na poprawę sytuacji futbolu amatorskiego, czyli Segunda i Tercera División, oraz piłki kobiecej i halowej. W porozumieniu z Arabią Saudyjską zagwarantowano wolny wstęp kobiet na stadiony oraz otworzenie rozgrywek kobiecych w tym kraju. Piłka nożna ma służyć otwieraniu granic i polepszaniu społeczeństwa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kolejny niepotrzebny wysiłek dla piłkarzy. Stary format był lepszy. Za niedługo pieniądze będą grały za piłkarzy. Do tego to wszystko zmierza.

@LukiGK1
Ale w starym formacie zapowiadało się że real nie będzie miał szansy powalczyć o to trofeum :)

@LukiGK1 jeden plus że teraz fazy pucharu króla mają tylko 1 mecz nie licząc półfinału gdzie grany jest dwumecz, to trochę ich odciąży

@LukiGK1 i jeszcze danie szansy na trofeum Realowi którego tu być nie powinno to samo atleti się tyczy
« Powrót do wszystkich komentarzy