Marca: Uzależnienie od formy Messiego jest zagrożeniem dla Barcelony

Radek Koc

11 listopada 2019, 18:30

Marca

37 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Starcie z Celtą Vigo zostało rozstrzygnięte dzięki geniuszowi Leo Messiego
  • Klub zainwestował wielkie pieniądze w nowych zawodników, ale Barça wciąż zależy od formy Argentyńczyka
  • Dziennik Marca ostrzega, że tak duża zależność od gry Messiego wiąże się z dużym ryzykiem

W ostatnim meczu ligowym zespół Barcelony po raz kolejny zaprezentował niezbyt dobry obraz gry. Piłkarze grali zbyt płasko i nie byli w stanie znaleźć właściwych rozwiązań, aby sforsować obronę Celty i wpędzić ją w poważne tarapaty. Raz jeszcze sprawy w swoje ręce musiał wziąć Leo Messi, który golem z rzutu karnego i dwiema wspaniałymi bramkami zdobytymi po rzutach wolnych zapewnił zespołowi trzy punkty. To nie był pierwszy raz, kiedy Argentyńczyk musiał "ratować" zablokowaną ekipę i stworzyć na boisku różnicę swoim występem. 

Dziennik Marca zwraca jednak uwagę, że bazowanie na popisach Messiego jest ryzykowne. Argentyński piłkarz nie zawsze będzie w stanie wziąć odpowiedzialność za wynik meczu, a drużyna prowadzona przez Valverde zdaje się nie być przygotowana na taką okazję. Za plecami Messiego istnieje ogromna pustka, której na razie nikt nie jest w stanie wypełnić. Przywoływanie bolesnych wspomnieć z Rzymu i Liverpoolu jest mało oryginalne, ale bardzo dobrze tłumaczy to ryzyko. Kiedy zespół nie odnajduje Messiego na boisku, zaczyna cierpieć i traci koncepcję gry. 

Włodarze FC Barcelony przygotowali co prawda stopniową odnowę kadry oraz wyjściowej jedenastki. W tym celu przeznaczono m.in. 200 milionów na sprowadzenie Griezmanna i De Jonga. Zdaniem Marki oczekiwania jak na razie nie zostały spełnione. Holenderski pomocnik sprawia bardzo dobre wrażenie, ale jeszcze nie jest zawodnikiem, który wyraźnie potrafiłby zrobić różnicę na boisku. Griezmann natomiast nie przystosował się jeszcze w pełni do ofensywnego systemu drużyny. W tym momencie nie widać postępów w lepszej integracji. 

W konsekwencji Ernesto Valverde przeprowadza wiele zmian i szuka optymalnego ustawienia zespołu, jednak na razie bez powodzenia. Barcelona nie jest w stanie narzucić swojej gry przeciwnikom. Wiele meczów jest rozstrzyganych na korzyść Katalończyków, ponieważ błyszczą wspomniany wcześniej Leo Messi oraz Marc-André ter Stegen. Drużyna przewodzi w Primera División i w swojej grupie w Lidze Mistrzów, ale prezentowana dyspozycja nie napawa nikogo optymizmem. Ciągłe liczenie na geniusz Messiego jest bardzo ryzykowne.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Co wy Marca nie powiecie.

Ameryki to oni nie odkryli ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy