Bartomeu: Valverde jest idealnym trenerem dla takiej grupy piłkarzy, jaką mamy teraz w Barcelonie

Łukasz Lewtak

9 listopada 2019, 15:00

AP

96 komentarzy

Fot. Getty Images

Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu dla Associated Press, w którym mówił m.in. o przygotowywaniu FC Barcelony na erę post-Messi oraz o Ernesto Valverde.

- W kolejnych dwóch czy trzech sezonach Leo Messi nadal będzie naszym liderem. Jednak to prawda, że są inni młodzi piłkarze z zagranicy i z La Masii, którzy nadchodzą. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi, ponieważ przygotowujemy się na erę post-Messi.

- Kontrakt Messiego kończy się w 2021 roku, ale jeśli Leo będzie czuł się na siłach i będzie miał taką ambicję, obie strony będą chciały przedłużyć tę umowę bezterminowo.

- Ja zawsze robię porównania do Pelégo. Pelé był człowiekiem jednego klubu (w Brazylii)... Nie mam wątpliwości, że po tym, jak Messi zakończy karierę piłkarską, pozostanie związany z FC Barceloną do końca życia.

- Frenkie de Jong? Moim zdaniem on naznaczy swoją własną erę w Barcelonie.

- Po tym wszystkim, co wydarzyło się minionego lata, Neymar nadal jest piłkarzem PSG. Musimy podchodzić z najwyższym szacunkiem do klubu i jego zawodników.

- Nie jest łatwo przyjść do Barçy i odnieść tu sukces. Ousmane Dembélé miał pecha z kontuzjami, ale bardzo wierzymy w jego talent. Adaptacja Coutinho nie była taka łatwa. W tym roku zdecydowaliśmy się wypożyczyć go do Bayernu Monachium. Jednak Coutinho jest gwiazdą na skalę światową.

- W tym sezonie dołączyli do nas młodzi piłkarze, którzy muszą nam pomóc przebrnąć przez te etapy. Uważamy, że Valverde jest idealnym trenerem do poprowadzenia tej mieszanki zawodników w pewnym wieku, którzy odnieśli tak wiele sukcesów, oraz graczy, którzy do nas dołączyli i pną się w górę.

- Ważne jest to, aby stworzyć pewną więź, nowy zespół, który poprowadzi Barçę w przyszłość. A Valverde ma tę umiejętność.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pozwole sobie skomentowac ten post uzywajac ogólnie przecietnego skrótu, na który sklada sie dwudziesta czwarta
litera alfabetu lacinskiego, która graficznie przedstawia sie jako "X" oraz czwarta litera alfabetu,
która graficznie przedstawia sie jako "D", celem wyrazenia mojego rozbawienia trescia, z która sie wlasnie
zapoznalem

@Bronek1999 a po polsku też umiesz?

@Bronek1999 to irytujące gdy czyta się to pierdyliant razy. Bądz bardziej kreatywny i wymyśl coś swojego, a nie powielasz schematy.
« Powrót do wszystkich komentarzy