MD: Barça będzie negocjować nową umowę z Ter Stegenem, ale na razie nie może zaoferować mu podwyżki

Łukasz Lewtak

9 listopada 2019, 13:00

Mundo Deportivo

49 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje dziś Miguel Rico z Mundo Deportivo, FC Barcelona będzie prowadzić negocjacje z Markiem-André ter Stegenem w sprawie nowej umowy, jednak może mu zaoferować podwyżkę dopiero od przyszłego sezonu, ponieważ w obecnym balansuje na granicy limitu wydatków na pensje zawodników.

We wrześniu LaLiga ujawniła dane dotyczące limitów płacowych w poszczególnych zepołach. Barcelona znalazła się na czele tego zestawienia z kwotą 671 milionów euro. Na drugim miejscu był Real Madryt (641), a na trzeciej pozycji znalazło się Atlético (348). Dzisiejszy rywal Blaugrany, Celta Vigo, uplasował się w środku stawki (62). Klasyfikację zamykała Mallorca (30), której cały budżet płacowy jest mniejszy niż pensja brutto niektórych piłkarzy Barcelony czy Realu Madryt.

Obaj giganci hiszpańskiego futbolu ocierają się o dopuszczalny limit wydatków na pensje swoich zawodników. Jak informuje dziś dziennikarz Mundo Deportivo Miguel Rico, sprawa jest na tyle poważna, że kiedy Barcelona rozpocznie negocjacje z Markiem-André ter Stegenem w sprawie przedłużenia jego umowy do 2024 roku, jasno przekaże piłkarzowi, że podwyżka jego pensji będzie możliwa dopiero od przyszłego sezonu.

Wraz z początkiem lipca rozpocznie się w klubie nowy rok obrachunkowy i dopiero wtedy Barça będzie miała jakiekolwiek pole manerwu, jeśli chodzi o zaoferowanie swoim zawodnikom większych pensji. Dotyczycy to wszystkich piłkarzy, nie tylko Ter Stegena.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma ale za to proponuje dać kolejny nowy kontrakt Messiemu, Jego podpis pod kolejną podwyżka (w tym roku) będzie oznaczać prawdziwą miłość do klubu.

@vanharren No i prawidłowo. Jeśli będzie taka potrzeba, to powinni go nawet sprzedać żeby przedłużyć kontrakt Messiemu. Masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego?

@wildzenon12 mam wątpliwości i to przepotężne patrząc na obecna grę tego zespołu to zaangażowanie widzę wyłącznie u Ter Stegena
« Powrót do wszystkich komentarzy