COPE: Grudniowe El Clásico może odbyć się między 13:00 a 17:00

Dariusz Maruszczak

8 listopada 2019, 10:46

Cope, Mundo Deportivo

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowano w programie „El Partidazo de COPE”, tegoroczne El Clásico może odbyć się między 13:00 a 17:00.

Prezes LaLigi Javier Tebas wyjaśnił wczoraj, że jego organizacja wciąż decyduje o godzinie rozegrania meczu Barcelony z Realem Madryt, ponieważ nie chce, aby El Clásico kolidowało ze spotkaniami Pucharu Króla. Przypomnijmy, że w sporze o ustalenie daty przeniesienia tej rywalizacji z października jednym z argumentów LaLigi na niekorzyść daty wskazanej przez kluby i zaakceptowanej przez RFEF miało być właśnie nakładanie się na konfrontacje w Copa del Rey.

Dlatego też w programie „El Partidazo de COPE” podano, że pojedynek może zostać rozegrany między 13:00 a 17:00. Nie spowodowałoby to nakładania się na siebie starć, a ponadto będzie to również czas dogodny dla krajów azjatyckich. Dbanie o ten rynek jest jednym z celów LaLigi, a przypomnijmy, że początkowo El Clásico miało odbyć się 26 października o 13:00. Wtedy jednak mecz zostałby rozegrany w sobotę, a nie w środku tygodnia. W programie poinformowano, że spotkanie Barcelony z Realem Madryt na pewno nie odbędzie się o 21:00.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

w takim wypadku niech grają o 13, ale mam nadzieje, że oglądalnośc będzie tak niska, że Tebas sie zesra. Co to za poroniony pomysł, by grać taki mecz o 13 w środe?
Mam nadzieje, ze piłkarze jakoś to zbojkotują, bo to oplucie w strone prawdziwych fanów Realu i Barcelony, a także samych piłkarzy.

@Marcel99 O jakich fanach mówisz, kto dzisiaj się przejmuje jakimiś kibicami? Nawet jeśli będzie niska oglądalność to ważne żeby kasa z Azji się zgadzała. To jest biznes, jak chcesz sport to oglądaj A klasę. Tzw. Ekstraklasy nie polecam bo może się to źle skończyć.

@Marcel99 W czym europejscy kibice są lepsi od kibiców z Azji? To że kasa popłynie to jedno, ale to nie dlatego że lepiej rosną drzewa oglądając mecz, ale dlatego że jest tam cała masa ludzi którzy ten mecz też chcą zobaczyć.
« Powrót do wszystkich komentarzy