José Edmilson: Być może jesteśmy świadkami końca pewnego cyklu w Barcelonie

Ela Rudnicka

8 listopada 2019, 12:30

Sport

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz FC Barcelony José Edmilson wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w klubie.

- Od początku sezonu Barcelonie ciężko jest odnaleźć swoją grę, między innymi z powodu okresu przygotowawczego i kontuzji niektórych piłkarzy. Martwimy się trochę, ale wiemy, że zawodnicy mają wspaniałą jakość.

- Może przypominać mi to o końcu pewnego cyklu. Do klubu dołączyło wielu młodych piłkarzy, jest też wielu zawodników, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, ale być może pojawią się zmiany, m.in. sposobu gry, mentalności czy zachowania. To normalne. To zbyt szybko, żeby wyciągać wnioski. Jeśli pod koniec sezonu sytuacja będzie wyglądać źle, trzeba będzie podjąć jakieś decyzje.

- Piłka nożna to sport zespołowy. Młodzi powinni wierzyć w siebie, a starsi powinni pomagać i ciężko pracować. Ciężko się wypowiadać, jeśli nie widzi się, jak wygląda sytuacja na co dzień, ale z tego, co widzę i czytam w prasie, wydaje się, że oczekujemy trochę więcej od Barcelony, która dostarczyła nam tyle radości w ciągu ostatnich dwunastu lat.

- Ter Stegen ma prawo mówić, że w drużynie trzeba dokonać zmian. Ma głos, to nie jest po prostu zwyczajny bramkarz. Jeśli mówi, że trzeba zmienić podejście albo zachowanie, to jest właściwą osobą, żeby to robić. Zwykle jeśli piłkarz dokonuje publicznej krytyki, coś za tym stoi. Kiedy ja powiedziałem słowa o “czarnej owcy”, mieliśmy gorszy okres, brakowało nam koncentracji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Młodzi powinni wierzyć w siebie, a starsi powinni pomagać.. "
Tymczasem młodzi nie wierzą w siebie, a starsi się wkurzają i robią im wyrzuty, jak Suarez każdemu kto krzywo kopnie piłkę, czy Messi który jest zniesmaczony, że nie ma w ataku Neymarka. Jak ma być dobrze, jak patrzą z pod byka za każde złe zagranie. Najświętszy Franciszek by stracił wiarę w siebie.

@cracker Bo u nas nawet kapitana nie ma z prawdziwego zdarzenia, po Tarzanie Xavi coś charyzmy miał ale Iniesta i Messi to już nie bardzo. Nie pamiętam kiedy ostatnio kapitanem był niewychowanek ale teraz to Mats powinien dostać opaskę.

@masik86 tymczasem Bartomeu chełpi się tym że to wychowankowie są kapitanami, wszystko fajnie ale charakter tez powinni mieć odpowiedni
konto usunięte

@masik86 może masz rację, Messi to geniusz ale charyzmy ma mało, to introwertyk. Błędem było dawać mu opaskę, teraz nie da mu się jej odebrać. Na pewno nie zrobi tego Ernesto bo to tchórz i kunktator. Puyol to był zawzięty skubaniec o sztywnym szkielecie moralnym. Gerard czy Busi nie mają tego czegoś, więc może ten Ter Stegen

@masik86 jak dla mnie idealnym kapitanem byłby Ter Stegen

@krystus48 dokładnie. Tam jest potrzebny ktoś z jajem kto nie będzie się bał w szatni opierniczyc drużyny i dać im impuls do gry messiemu tego niestety brakuje

@MNFcb bądźmy szczerzy, Messi jest najlepszy na świecie ale jako kapitan jest fatalny w tej roli nie ma u niego niczego pozytywnego, a Ter Stegen to Niemiec i gość ma wszystko żeby zostać Kapitanem
« Powrót do wszystkich komentarzy