Ansu Fati: Mam nadzieję, że pozostanę w Barcelonie przez całą karierę

Radek Koc

7 listopada 2019, 15:00

Barca TV, Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona zaprezentowała wczoraj swoje drużyny młodzieżowe oraz świętowała 40-lecie La Masii w Ciutat Esportiva. Jedną z największych atrakcji było pojawienie się Ansu Fatiego oraz Carlesa Péreza. 

Chociaż Fati może się uznawać już za zawodnika pierwszej drużyny Barcelony, nie chciał przegapić tak ważnego wydarzenia dla akademii i pozował do zdjęć z całą ekipą drużyny rezerw. Znalazł też chwilę na rozmowę z dziennikarzem kanału Barça TV

- Zawsze chciałem znaleźć się w tym klubie. Od samego początku miałem taką ambicję. Mam nadzieję, że będę mógł pozostać w Barcelonie przez całą moją karierę - powiedział nastolatek. 

Fati wyjaśnił, że awans do pierwszej drużyny nie wywrócił jego życia do góry nogami i nadal stara się utrzymywać regularny oraz żywy kontakt ze swoimi rówieśnikami.

- Jestem spokojny i staram się robić normalne rzeczy. To są moi koledzy i takimi też pozostaną. Spędzam z nimi całe dnie i tego nie zmieni fakt, że jestem obecnie członkiem pierwszej drużyny Barçy - wyjaśnił Fati. 

Ansu odniósł się także do swojego pierwszego gola strzelonego w meczu z Osasuną: - Bramka w meczu z Osasuną była spełnieniem marzenia. Mój pierwszy gol w pierwszej drużynie Blaugrany. Potem bramka w meczu z Valencią na Camp Nou. Marzyłem o tym przez wiele nocy i pewnego dnia to się spełniło. Ciężko w to uwierzyć. 

Na wydarzeniu nie zabrakło również Carlesa Péreza, który też podzielił się swoimi wrażeniami: - Jestem tutaj, aby wesprzeć moją drużynę, czyli Barçę. Gra w pierwszej drużynie jest jak sen i w takich momentach przypominam sobie o całej pracy, jaką musiałem wykonać od małego. Pamiętam o wszystkich etapach, które musiałem pokonać od kategorii cadete. Młodzi wychowankowie muszą wykazać się cierpliwością i ciężko pracować. Nic nie dzieje się samo. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Też mam taką nadzieję.
« Powrót do wszystkich komentarzy