COPE: Barça uważa, że 18 grudnia może być gorszy od 26 października

Julia Cicha

29 października 2019, 09:30

COPE

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformował Issac Fouto w programie „El Partidazo” na antenie COPE, prezes LaLigi Javier Tebas przeprosił FC Barcelonę za nieskonsultowanie z nią petycji o przełożenie El Clásico. Przeprosiny miały jednak dotyczyć samego faktu niepoinformowania o tym, a nie próby zmiany daty meczu.

Barça jest bardzo niezadowolona z działań LaLigi. Dyrektor generalny Barcelony Oscar Grau twierdzi, że liga powinna  była skonsultować taką prośbę z samymi zainteresowanymi, czyli z klubem. Tebas miał odpowiedzieć, że ta sprawa dotyczyła wyższych kwestii i że nie można dbać jedynie o własne interesy. Ponad Barceloną i Realem znajduje się wg niego wizerunek LaLigi.

Oscar Grau miał odpowiedzieć prezesowi, że 18 grudnia może okazać się gorszy od 26 października. Dyrektor generalny uważa, że teraz wzrosły oczekiwania w związku z tym spotkaniem i że najlepszym rozwiązaniem było rozegranie go w minioną sobotę. Szczególnie, że liga nie miała ponoć żadnego rządowego raportu dotyczącego bezpieczeństwa w Barcelonie, a jedynie przeprowadzoną przez siebie analizę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja od razu stwierdziłem, że przełożenie meczu nie oznacza braku protestów w tym dniu. Musieli by na ten czas wypuścić na wolność aresztowanych. Co za problem dla nich skrzyknąć się na 18 grudnia na manifestacje.
« Powrót do wszystkich komentarzy