Minister spraw wewnętrznych Katalonii krytykuje przełożenie El Clásico

Radek Koc

29 października 2019, 19:30

RAC1

3 komentarze

Fot. Getty Images

Minister spraw wewnętrznych w rządzie Katalonii Miquel Buch obarczył winą za przełożenie El Clásico prezesa LaLigi Javiera Tebasa. Minister zapewnił jednocześnie, że mecze na Camp Nou mogą być rozgrywane bez żadnego problemu.

- Nie zgadzam się z decyzją o przełożeniu spotkania Barcelony z Realem Madryt. To jedynie część dyskursu hiszpańskiego rządu, który stara się udowodnić, że istnieje problem porządku publicznego. To nie jest prawda. Problem nie polega na tym - powiedział Buch w wywiadzie dla rozgłośni radiowej RAC1.

- Barcelona nie zgadzała się z taką decyzją, a my nigdy nie powiedzieliśmy, że nie będziemy w stanie zapewnić bezpieczeństwa w trakcie tego meczu. Mossos d'Esquadra (katalońska policja) gwarantowali pełne bezpieczeństwo w czasie El Clásico.

Buch wskazał na Tebasa jako głównego odpowiedzialnego za właśnie taki rozwój sytuacji i zasugerował, że działał on zgodnie z konkretnymi interesami politycznymi: - Prezes LaLigi jest, jaki jest, i wszyscy znają jego przeszłość. 

- To nierealny dyskurs. W każdym razie 18 grudnia będzie można grać bez żadnego problemu. Nie ma żadnego problemu z rozegraniem meczu Barcelony z Realem Valladolid i nie było takiego problemu w sobotę 26 października. Nie istnieje żaden problem, aby Barcelona mogła rozgrywać normalnie swoje mecze. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tu nawet nie chodziło o zapewnienie porządku. Władze bały się,że w świat pójdzie niewłaściwy przekaz stworzony przez katalońskich kibiców.Nie sądzę,by chcieli się powstrzymać.To była wyśmienita okazja,by wywinąć coś,o czym świat rozmawiałby przez kilka następnych dni.

Powinni zamiennie pojechać do Madrytu teraz. Jest on tak słaby, że by ich rozgromili pomimo swojej słabej dyspozycji. I mieli by najtrudniejszy wyjazd w sezonie za sobą.

Cała prawda i tylko prawda!