Sport: Frenkie de Jong ma obsesję na punkcie perfekcyjnego przygotowania się do meczów

Julia Cicha

28 października 2019, 11:15

Sport

35 komentarzy

Fot. Getty Images

Jeśli któryś z nowych zawodników zaskoczył sztab szkoleniowy Barcelony, to jest nim z pewnością Frenkie de Jong. Holender bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i wydaje się, że może zagościć tam na długo. Ponadto zawodnik wyróżnia się ogromnym profesjonalizmem, na który zwraca dziś uwagę Sport.

Pomocnik ma obsesję na punkcie analizy swojej gry i nigdy nie jest do końca zadowolony bez względu na to, jak dobrym wynikiem nie zakończyłby się mecz. De Jong od początku swojej przygody na Camp Nou pokazał, że niemal na pamięć nauczył się stylu gry zespołu, dzięki czemu bardzo szybko zaadaptował się w drużynie. Już w trakcie presezonu bardzo dobrze się spisywał i wydawało się, że wychował się w La Masii.

Holender ściśle współpracuje z klubowymi analitykami, przez każdym spotkaniem otrzymuje od nich jak najwięcej informacji na temat rywala i wizualizuje sobie grę na wszystkich pozycjach, na których może wystawić go trener. Natomiast po meczach De Jong prosi o nagrania, by przeanalizować swoje zagrania, trafne decyzje i błędy w celu wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

„Nigdy nie jest zadowolony z tego, co robi. Jest urodzonym perfekcjonistą i bardzo dużo od siebie wymaga. Ma wyjątkową kulturę pracy oraz wyjątkowy sposób rozumienia piłki nożnej” – opowiadają osoby z klubu. „Jest przygotowany na wszystko i uwielbia włączać się do ataku. Jego szybkość podań jest godna podziwu, ponieważ równocześnie jego skuteczność to niemal 100%. Ma wrodzony talent do precyzyjnego operowania piłką. Gdy tylko ją dostaje, już wie, gdzie zagra” – dodają pracownicy Barcelony. Dodatkowo De Jong bardzo dobrze odnajduje się w barcelońskiej szatni, jest jednym z najbardziej zdyscyplinowanych graczy i ma świetne relacje ze wszystkimi kolegami, w szczególności z tymi młodymi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby tak Dembele ,,zaraził,, się choć w połowie takim profesjonalizmem.... eh

@kuba07g niestety ale Dembele sprawia wrażenie jakby w życiu posługiwał się instynktem. Nie wyobrażam sobie go tracącego czas na analizę meczu, raczej fifa do 4 w nocy i spóźniony na trening dwie godziny :)

@kuba07g Wydaje mi się , że to przede wszystkim kwestia wychowania, wartości i zasad jakie wpaja dziecku najbliższa rodzina, a znając realia rodzin imigrantów we Francji to nie ma co liczyć na podobieństwo do Frankiego, choć przyznaję nie znam historii rodziny Dembele tak wnikliwie.
« Powrót do wszystkich komentarzy