David Gordo: Pedri ma wielką przyszłość, a rozwój Ansu mnie nie zaskakuje

Radek Koc

27 października 2019, 11:15

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Na moment przed rozpoczęciem mistrzostw świata U-17 w Brazylii, trener hiszpańskiej drużyny narodowej David Gordo udzielił wywiadu Mundo Deportivo. Selekcjoner wypowiedział się m.in. na temat piłkarzy związanych z Barceloną.

W drużynie Hiszpanii U-17 jest dużo talentów. Zacznijmy od Ilaixa Moriby. W Barcelonie poznajemy go coraz lepiej. 

To piłkarz rok młodszy od reszty, ale przyjął się w drużynie znakomicie, ponieważ dysponuje wielkim talentem. Ma bardzo dobre warunki i już jest na takim samym poziomie, co inni zawodnicy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy na niego liczyć. 

Jest też Pedri, wielka rewelacja sezonu LaLigi Smartbank. Został nie tak dawno kupiony przez Barcelonę. 

Rozpoczął nowy sezon w Segunda División na bardzo wysokim poziomie. Tutaj jest jednym z wielu piłkarzy w grupie, daje z siebie wszystko na treningach i bardzo pomoże swoim kolegom. 

Co byś wyróżnił u Pedriego? 

Jest bardzo młody i bardzo ambitny. Ma wielki głód gry i chce być prawdziwym piłkarzem. Dysponuje fantastycznymi warunkami i potrafi je dobrze wykorzystać. Jest szybki, dobrze wchodzi w pole karne rywala, bardzo dobrze radzi sobie w pojedynkach 1 na 1... Pedri ma wiele pozytywnych cech i z całą pewnością ma przed sobą wielką przyszłość. 

Pedri jest wielkim nazwiskiem w twojej reprezentacji. Eksplozja formy w Las Palmas i transfer do Barcelony sprawiają, że znajduje się w centrum uwagi. Czy to ciebie martwi? 

Nasza praca polega na tym, aby czuli się potrzebni w grupie. Muszą być spokojni i dobrze zintegrowani ze sobą. Prawdą jest, że Pedri zyskał duży rozgłos medialny, ale on potrafi tym bardzo dobrze zarządzać i twardo stąpa po ziemi. Jego najbliższe środowisko również mu pomaga. W drużynie narodowej, tak jak w jego klubie, pomożemy mu, aby czuł się swobodnie i kontynuował swoją pracę. Musi wiedzieć, że jego kariera dopiero się rozpoczyna. 

Innym talentem ekipy, który mógłby grać w drużynie U-17, jest Ansu Fati. Ostatecznie trafił od razu do drużyny U-21. 

Zawsze tęskni się za dobrymi piłkarzami. Brakuje nam również Mario Soriano, Ivana... Naszą pracą jest selekcja zawodników i ostatecznie wybraliśmy 21 chłopaków, którzy w tym momencie mogą nam pomóc w największym stopniu. 

Jak oceniasz rozwój Ansu Fatiego? 

Zupełnie mnie nie zaskakuje. To piłkarz reprezentujący wielką jakość, pokonuje kolejne szczeble kariery w błyskawicznym tempie. Jestem szczęśliwy z jego powodu. Pokazuje wyraźne, że nie popełniliśmy błędu, kiedy zaczęliśmy go obserwować wiele lat temu i zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby mógł grać w koszulce reprezentacji Hiszpanii. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kiedy ten Pedri ma do nas przyjść?