Arturo Vidal: Jestem smutny, że nie gram w podstawowym składzie

Radek Koc

24 października 2019, 09:20

Fox Sports

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Arturo Vidal rozmawiał po meczu ze Slavią z chilijskimi mediami i wyznał, że nie do końca odpowiada mu rola rezerwowego w zespole Barçy. Chilijczyk rozegrał w Pradze ostatni kwadrans. 

- To był ciężki mecz i bardzo nam się skomplikował. Kiedy nie gra się dobrze lub jest się zdekoncentrowanym, dzieje się właśnie coś takiego i drużyna przez to cierpi. Jestem smutny z braku miejsca w wyjściowym składzie, ale najważniejsze jest zwycięstwo. 

- Niedobrze, że gracze Slavii tak wiele razy przedostawali się pod naszą bramkę, ale to dobra drużyna. Zagrali bardzo dobrze piłką, to było dzisiaj widać. My skomplikowaliśmy sobie życie. Liczy się fakt, że zdobyliśmy ostatecznie trzy punkty. 

- Miejsce na ławce rezerwowych? Ciężko to przyjąć, kiedy piłkarz czuje się dobrze fizycznie i gra na dobrym poziomie. To decyzja trenera, ale trochę ciężko ją zaakceptować. Ja zawsze jestem dobrze przygotowany. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach uda mi się rozegrać więcej minut od początku. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak kontynuować moją pracę. 

Vidal odniósł się również do napiętej sytuacji w rodzinnym Chile: - Jestem smutny, że w moim kraju dzieją się takie rzeczy i moi rodacy tak cierpią. Potrzeba natychmiastowego rozwiązania, dzisiaj lub jutro. Chile musi ponownie stać się radosnym państwem. Jest dużo niesprawiedliwości i chyba już najwyższa pora, aby prezydent uczciwie spojrzał i dostrzegł prawa naszych obywateli. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Też bym ciebie widział w pierwszym składzie kosztem Busquetsa.
« Powrót do wszystkich komentarzy