Trener Slavii: Stwierdziliśmy w szatni, że ten, kto zatrzyma Messiego, będzie nieśmiertelny

Dariusz Maruszczak

22 października 2019, 21:15

AS, Marca

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Slavii Praga Jindrich Trpisovsky podczas konferencji prasowej przed meczem z Barceloną wyznał, że to zaszczyt móc rywalizować z takim zespołem jak Barça, ale podkreślił, że interesuje go tylko zwycięstwo.

Jak się ma drużyna Slavii?

Dobrze. Wszyscy piłkarze trenowali mimo ograniczeń i dyskomfortów. Mamy nadzieję, że wyzdrowieją po swoich kontuzjach. Niektórzy nie są jeszcze przygotowani na 100%.

Barcelona jest na innym poziomie. Przygotowujesz się do tego meczu w odmienny sposób?

Przygotowujemy się do tego starcia jak na każde inne. Wszyscy znamy Barcelonę, to nasz atut. Być może to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Nasi piłkarze widzieli wiele spotkań zawodników tego zespołu. Nikomu nie trzeba wyjaśniać, kim jest Suárez czy Messi.

Zmienisz swój sposób gry na mecz z Barceloną?

Oglądaliśmy mecz z Eibarem i przeanalizowaliśmy go. Zadecydowała jakość indywidualna piłkarzy. Eibar był lepszy od Barcelony przez piętnaście minut, ale Barça wykorzystała potknięcie bocznego obrońcy rywala. Ta drużyna nie wybacza błędów. Wyciągnęliśmy lekcje z poprzednich spotkań tego zespołu. Mamy różne warianty i zobaczymy, jakiego użyjemy, w zależności od tego, czy zagrają Busquets lub Messi… Musimy grać w naszym stylu i spróbować powstrzymać Barcelonę przed dominowaniem. Nie możemy tańczyć, jak nam zagrają. Będziemy mieli szansę, jeśli zagramy tak, jak potrafimy. Musimy myśleć, że możemy osiągnąć sukces. Najważniejsze jest zdobywanie punktów. Zagramy po to, żeby wygrać, nie zadowoli mnie rozegranie dobrego meczu i zdobycie jednego punktu. Jeśli nie będziemy optymistami, równie dobrze mogą wybiec na boisko nasze kobiety. Nie możemy podejść do meczu ze zbyt dużym szacunkiem, rywalizacja toczy się jedenastu na jedenastu.

Ostatnim razem, gdy Messi grał na tym stadionie, zanotował hat-trick.

Ostatnim razem, gdy przyjechał tu Messi, musiałem oglądać mecz w telewizji, ponieważ nie miałem biletu. Na szczęście już mam wejściówkę na jutro. Messi to geniusz futbolu. Jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Stwierdziliśmy w szatni, że ten, kto zatrzyma Messiego, będzie nieśmiertelny. Jeśli jednak przebiegniemy sto kilometrów bez piłki, nic nam to nie da.

Czy to dla ciebie spełnienie marzeń, móc poprowadzić swoją drużynę w rywalizacji z Barceloną?

Podobała mi się drużyna Guardioli i zawsze zastanawiałem się, jak to jest grać przeciwko tego rodzaju zespołom. To wielki zaszczyt grać w tego typu spotkaniach, dla wszystkich, kibiców, piłkarzy, trenera... Kiedy widzi się graczy Barcelony, czuje się, że są jednymi z największych artystów na świecie. Kilka lat temu nawet sobie nie wyobrażałem, że będę mógł uczestniczyć w tego typu spotkaniach. Starcie z Barceloną to dla nas wyzwanie, żeby dobrze się spisać. Zawsze byłem pod wrażeniem tego, jak gra ten zespół.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajny wywiad. Gosc nie owija w bawelne. Brawo .

"jeśli przebiegniemyt sto kilometrów bez piłki nic nam to nie da" prawidłowe wnioski natomiast gdy nie bedziecie sie umiejetnie z piłką obchodzić i marnować swoje szanse , barca jeszcze łatwiej was skarci :)

"Jeśli nie będziemy optymistami, równie dobrze mogą wybiec na boisko nasze kobiety", czuje że niezła gównoburza może wyniknąć po tej wypowiedzi. Feministki mu nie wybacza ;)