Gaizka Mendieta: To była kwestia czasu, żeby Messi, Suárez i Griezmann zaczęli się lepiej rozumieć na boisku

Ela Rudnicka

21 października 2019, 21:20

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony Gaizka Mendieta wypowiedział się m.in. nt. nowego tridente Dumy Katalonii oraz nt. przełożenia El Clásico.

Tridente: To kwestia czasu. Jeśli masz wspaniałych piłkarzy, pojawia się też dynamika, ruchy, zrozumienie na boisku, które uzyskuje się tylko, rozgrywając mecze… Jeśli masz jakość, tak jak Barcelona z przodu, to była tylko kwestia czasu, żeby piłkarze zaczęli się między sobą lepiej rozumieć na boisku i zdobywać bramki.

Zinedine Zidane: W tym tygodniu kwestionuje się jego pozycję, ale jeszcze tydzień temu było inaczej. Wygrywasz i jesteś najlepszy, a jeśli przegrywasz, uznają cię za najgorszego. My profesjonaliści wiemy, że to tak nie działa. Zidane wydaje się wspaniałym trenerem, tak jak pokazał przez te wszystkie lata.

Przełożenie El Clásico: Wszyscy wiemy lub powinniśmy wiedzieć, że LaLiga zawsze chce najlepiej dla klubów i kibiców. I znajdzie najlepszą datę, żeby tak było i żeby spełnione zostały wszystkie wymogi, aby ludzie mogli cieszyć się najlepszym meczem na świecie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda że nie trafił do nas przynajmniej 2 lata wcześniej:/
Super zawodnik razem z Aimarem wymiatali. Wtedy mieli ekipę... No i ta liga mistrzów wtedy ehh szkoda że chociaż raz nie udało im się wygrać.

jedna jaskółka wiosny nie czyni... zobaczymy jak będzie dalej

W barwach Valencii to był przepilkarz. Pamiętam jak nas rozjechali w półfinale LM .

Taka ciekawostka. Transfer Mendiety do Lazio w 2001 roku uczynił go najdroższym hiszpańskim piłkarzem. Rekord został pobity... 10 lat później, wówczas Torres przeszedł z Liverpoolu do Chelsea.

Druga ciekawostka, Gaizka to jeden z najlepszych egzekutorów rzutów karnych w historii. Na 30 rzutów karnych zmarnował tylko jeden.