Gaizka Mendieta: To była kwestia czasu, żeby Messi, Suárez i Griezmann zaczęli się lepiej rozumieć na boisku

Ela Rudnicka

21 października 2019, 21:20

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony Gaizka Mendieta wypowiedział się m.in. nt. nowego tridente Dumy Katalonii oraz nt. przełożenia El Clásico.

Tridente: To kwestia czasu. Jeśli masz wspaniałych piłkarzy, pojawia się też dynamika, ruchy, zrozumienie na boisku, które uzyskuje się tylko, rozgrywając mecze… Jeśli masz jakość, tak jak Barcelona z przodu, to była tylko kwestia czasu, żeby piłkarze zaczęli się między sobą lepiej rozumieć na boisku i zdobywać bramki.

Zinedine Zidane: W tym tygodniu kwestionuje się jego pozycję, ale jeszcze tydzień temu było inaczej. Wygrywasz i jesteś najlepszy, a jeśli przegrywasz, uznają cię za najgorszego. My profesjonaliści wiemy, że to tak nie działa. Zidane wydaje się wspaniałym trenerem, tak jak pokazał przez te wszystkie lata.

Przełożenie El Clásico: Wszyscy wiemy lub powinniśmy wiedzieć, że LaLiga zawsze chce najlepiej dla klubów i kibiców. I znajdzie najlepszą datę, żeby tak było i żeby spełnione zostały wszystkie wymogi, aby ludzie mogli cieszyć się najlepszym meczem na świecie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda że nie trafił do nas przynajmniej 2 lata wcześniej:/
Super zawodnik razem z Aimarem wymiatali. Wtedy mieli ekipę... No i ta liga mistrzów wtedy ehh szkoda że chociaż raz nie udało im się wygrać.

jedna jaskółka wiosny nie czyni... zobaczymy jak będzie dalej

W barwach Valencii to był przepilkarz. Pamiętam jak nas rozjechali w półfinale LM .

Taka ciekawostka. Transfer Mendiety do Lazio w 2001 roku uczynił go najdroższym hiszpańskim piłkarzem. Rekord został pobity... 10 lat później, wówczas Torres przeszedł z Liverpoolu do Chelsea.

Druga ciekawostka, Gaizka to jeden z najlepszych egzekutorów rzutów karnych w historii. Na 30 rzutów karnych zmarnował tylko jeden.