Cadena SER: Espanyol i Mallorca zgodziły się na przełożenie swoich meczów z uwagi na nową datę El Clásico

Radek Koc

21 października 2019, 09:30

Cadena SER

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Cadena SER poinformowała, że władze LaLigi otrzymały zgodę od Espanyolu i Mallorki na przełożenie grudniowych meczów z Realem i Barceloną. Kibice tych zespołów nie byli natomiast przychylni takiemu scenariuszowi. 

Dziennikarze Carrusel Confidential dotarli do oficjalnej apelacji złożonej przez władze ligi i wynika stamtąd, że prezes Javier Tebas otrzymał zgodę od Espanyolu i Realu Mallorca na przełożenie spotkań odpowiednio z Realem Madryt i Barceloną z uwagi na nową datę El Clásico. Z dokumentu można się również dowiedzieć, że w związku z meczami rozgrywanymi przez Real i Barcelonę w Lidze Mistrzów hiszpański klasyk powinien zostać rozegrany w sobotę 7 grudnia. 

Zdaniem Cadena SER dokument zdradza brak logiki w podejmowanych akcjach. Świadczy również o tym, że telewizja i płacone przez nią pieniądze są ważniejsze niż aspekty sportowe. Stacja radiowa przypomina, że w czwartek poproszono o przesunięcie El Clásico na dzień 7 grudnia, natomiast w piątek podawano argumenty za tym, aby mecz został rozegrany w pierwszym wolnym terminie, czyli 4 grudnia. 

Hiszpańska federacja piłkarska utrzymuje, że spotkanie zostanie rozegrane 18 grudnia. LaLiga zamierza natomiast walczyć o zmianę tej daty. W przypadku braku dojścia do porozumienia, spór może się zakończyć w sądzie. 

Ankieta

Na kiedy powinno zostać przełożone El Clasico?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a co jesli jeszcze przez 2 miesiace utrzyma sie obecna sytuacja w Katalonii?

W tej Hiszpanii to jest większy burdel niż w Polskiej lidze, wszystko ustawiane pod dwa mecze w sezonie przesuwać dwa inne mecze bo El Classico musi być w sobotę żeby wpadło 1 mln więcej. W Anglii jakby nie dobył się mecz Liverpool - City czy jakiś inny na szczycie grali by w najbliższym wolnym terminie a nie jakieś chore kombinacje. A po tym co piszą to w Barcelonie sytuacja już się uspokaja i do weekendu mogło by być już po zamieszkach.

Konflikt Federacji z LaLigą przynosi same problemy. Czekam na zmiany na najwyższych stanowiskach, które zakończą tę wojenkę.