Leo Messi: Nie chcę umowy, która przywiąże mnie do klubu

Julia Cicha

18 października 2019, 20:25

Marca

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Po otrzymaniu Złotego Buta Leo Messi udzielił krótkiego wywiadu w programie „Perros a la calle” na antenie Radio Metro, w którym opowiedział m.in. o umowie łączącej go z Barceloną.

− Kiedyś zaproponowano mi dożywotni kontrakt, tak jak zrobiono to z Iniestą. Powiedziałem, że nie chcą umowy, która mnie zwiąże. Nie chcę gdzieś być, jeśli nie będę czuł się tam dobrze. Chcę rywalizować i walczyć o cele, a nie być w klubie z powodu kontraktu. Dlatego pomysł mi się nie spodobał. W Barcelonie chętnie zostałbym jednak całe życie.

− Jednym z największych błędów Argentyńczyków jest myślenie, że są lepsi od wszystkich. W wielu rzeczach jesteśmy tak naprawdę kiepscy. Ja musiałem walczyć, opuścić mój kraj, moich ludzi i przyjaciół w wieku 13 lat.

− Dobrze znam miasto Barcelonę. Chodziłem La Ramblą, byłem w Sagradzie Familii, ale chciałbym zrobić to też z moimi synami. Oni niewiele jeszcze widzieli, chciałbym z nimi wyjść, pójść na kolację gdzieś, gdzie nikt mnie nie zna. Zrobiłbym to samo w Rosario.

− Dużo rozmawiam z Riquelme. Zaprosił mnie na swoje pożegnanie i jeśli będę mógł, chętnie się zjawię. Roman zasługuje na świetne pożegnanie ze względu na wszystko, co zrobił dla piłki nożnej i dla Boca.

− Często rozmawiam z Neymarem, wciąż mamy grupę na WhatsAppie, w której jest też Luis Suárez. Będzie trudno, żeby wrócił, ze względu na sposób, w jaki odszedł. Wiele osób z klubu i socios nie chce, by wrócił, choć sportowo byłby dla nas świetny.

− Cristiano sprawiał, że Klasyki były dużo bardziej wyjątkowe, robił to też w całej lidze. Dodawał rozgrywkom wartości.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nasza La rambla coraz bardziej sławne, dobrze Leo że tu często wpadasz :D

@Explode Ciekawe jaki ma nick

@Sekstet2009 Leoś Malutki

@zyga997 Ciekawe czy dyskutuje tu na serio czy jest trollem i podsyła Redakcji fake newsy :P
« Powrót do wszystkich komentarzy