José Luis Mendilibar: Nie możemy skupiać się na Messim, trzeba zatrzymać całą drużynę przeciwną

Ela Rudnicka

18 października 2019, 16:00

AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

José Luis Mendilibar wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem Eibaru z Barceloną. Poniżej przedstawiamy jego wypowiedzi.

- Wszyscy zawodnicy czują się dobrze, ale Anaitz i Cote nie byli w tym tygodniu w najlepszej formie. Zostali powołani, ale zobaczymy, co stanie się z nimi jutro. Mogą zagrać, ale z dolegliwościami nigdy nie wiadomo.

- Dla nas inne mecze są bardziej wyjątkowe, ten, który rozegramy jutro, zawsze kończy się podobnie – przegrywamy albo przegrywamy. Zagramy jednak u siebie, jesteśmy w formie, zobaczymy, co się wydarzy.

- W zależności od tego, jak patrzysz na dane, możesz je zinterpretować na różne sposoby. Jedyny remis z Barceloną udało nam się wywalczyć w meczu, który rozgrywaliśmy tutaj. Być może jutro przyjdzie nasza kolej na zwycięstwo. Lub nie. Najpierw trzeba zagrać mecz.

- Nie wydaje mi się, żebyśmy grali w inny sposób w meczu, który udało nam się zremisować. Wszystko w LaLidze było już jasne, przeciwnicy nie mieli już potrzeby walczyć o wygraną... Nie wiem, czy obniżyli trochę poziom, my rzadko zmieniamy naszą grę. Tacy już jesteśmy i tak czujemy piłkę, zawsze tak zostanie.

- Sezon zaczął się dziwnie. Real Madryt zaczął fatalnie, a teraz jest liderem, nigdy nie wiesz, co może się zdarzyć. To prawda, że Barcelona zwykle kończy sezon z bardzo małą liczbą porażek, a teraz ma już na koncie kilka, ale z drugiej strony klub nie jest przyzwyczajony, żeby tylu jego piłkarzy odpoczywało podczas przerwy reprezentacyjnej. Być może to dla nich coś złego.

- Przeciwko nam Messi zawsze zdobywa bramki. Jeśli inni tego nie robią... W tamtym roku udało nam się zremisować. Nie możemy skupiać się na Messim, trzeba zatrzymać całą drużynę przeciwną. Mamy plan, żeby tego dokonać, Messi jest jego częścią, ale jeśli rywale będą w świetnej formie, niewiele będziemy mogli zrobić.

- Od dziewiątej kolejki będziemy mieć nową murawę. To mieszanka trawy naturalnej i syntetycznej, Barcelona inne drużyny używają podobnej na swoich stadionach.

- Barcelona nie powinna się skarżyć na murawę. Jest idealna. Wypróbowaliśmy ją dzisiaj, ma się wrażenie, że nikt jej nie dotykał.

- Atmosfera podczas meczu będzie bardzo dobra, dzięki wsparciu trybun na pewno będziemy mieli szansę, żeby zrobić Barcelonie krzywdę.

- Musimy dać z siebie wszystko, wynik będzie ważny w kontekście tabeli, ale dla kibiców już nie. Oni zawsze z nami będą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Człowiek wchodzi,liczy na ciekawe wypowiedzi, tymczasem kolejna tendencyjna. Wszyscy deklarują,że nie mogą skupiać się tylko na Leo,po czym w trakcie meczu Messi ma obstawę,jak na Króla przystało.