Oficjalnie: El Clásico nie odbędzie się 26 października

Dariusz Maruszczak

18 października 2019, 11:45

29 komentarzy

Foty. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) oficjalnie poinformował dziś, że mecz Barcelony z Realem Madryt, który miał odbyć się 26 października, zostanie przeniesiony na inny termin.

Komitet przeanalizował wszystkie zgromadzone materiały w tej sprawie i zdecydował się na przełożenie spotkania. Jednocześnie potwierdził, że zamiana gospodarzy nie jest możliwa ze względu na regulamin rozgrywek. Komitet pozostawił jednak w rękach klubów ustalenie daty rozegrania El Clásico. Barcelona i Real mają czas do poniedziałku 21 października na dojście do porozumienia w tej sprawie. Do 10:00 muszą one przekazać swoje stanowisko.

W komunikacie podkreślono również, że w przypadku braku uzgodnienia przez te kluby konkretnego terminu Komitet sam podejmie decyzję w tej sprawie. Przypomnijmy, że w grę wchodzą 4 i 18 grudnia, choć LaLiga chciałaby, żeby mecz odbył się w weekend 7 grudnia, co wiązałoby się z koniecznością przełożenia innych pojedynków. Według mediów Real Madryt optuje za tą drugą datą, a Barcelona wyraźnie stała na stanowisku, aby nie przekładać spotkania.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Początkowo Barca i Real chcieli grać 26 października, więc niech teraz dogadają się na 27 października :D
« Powrót do wszystkich komentarzy