Arturo Vidal w jutrzejszym meczu zmierzy się ze swoim kolegą z reprezentacji Fabiánem Orellaną

Ela Rudnicka

18 października 2019, 12:45

FCBarcelona.es

3 komentarze

Fot. Getty Images

Na początku tego tygodnia zakończyła się przerwa reprezentacyjna, w związku z czym piłkarze wrócili już do swoich klubów, a kibice już w ten weekend będą mogli obejrzeć mecze 9. kolejki LaLigi. Barcelona swoje spotkanie z Eibarem rozegra jutro o godz. 13:00 na Ipurua, stadionie, na którym w przeszłości raczej nie miała problemów. Z ostatnich pięciu spotkań Duma Katalonii wygrała cztery, a jedno zakończyło się remisem.

Jutrzejszy mecz z pewnością będzie wyjątkowy dla Arturo Vidala i Fabiána Orellany, kolegów z reprezentacji Chile, którzy spotkali się podczas zakończonej niedawno przerwy reprezentacyjnej, a teraz zagrają w przeciwnych drużynach. Obaj zagrali w meczu reprezentacji przeciwko Kolumbii, a w meczu z Gwineą na boisku pojawił się tylko Vidal. Piłkarze spotykają się na zgrupowaniach reprezentacji już od 2009 roku. Wspólnie wygrali m.in. Copa América w 2016 roku.

Co więcej, Chilijczycy byli również wcześniej rywalami na boisku. W ubiegłym sezonie obaj zagrali w spotkaniach Barcelony z Eibarem. Mecz na Camp Nou zakończył się zwycięstwem Barcelony 3:0, a na Ipurua padł remis 2:2. Wiele lat wcześniej, a konkretniej 20 maja 2007 roku, piłkarze spotkali się jeszcze w meczu ligi chilijskiej. Colo-Colo, którego piłkarzem był wtedy Vidal, mierzyło się z Audaxem Italiano z Orellaną w składzie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:0 dla Audaxu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pani Ela "Se cos tam napisze" Rudnicka :)

Myślę że w w większości spotkań Barcelony spotykają się naprzeciwko koledzy z reprezentacji i co w tym niezwykłego? :D

Widzę ze już nie ma pomysłów na post XD