Media: El Clásico na pewno nie odbędzie się 26 października [Ankieta]

Julia Cicha

18 października 2019, 07:00

MD, Marca, AS

43 komentarze

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media zgodnie podają, że Komitet ds. Rozgrywek, który zakończył rozmowy około północy, zdecydował się przełożyć El Clásico. Wciąż nie znamy jeszcze jednak nowej daty meczu.

Wydaje się pewne, że spotkanie nie ma już szans na odbycie się 26 października. Odradzał to m.in. hiszpański rząd za pośrednictwem Wyższej Rady ds. Sportu. Komitet ds. Rozgrywek nie zaakceptował propozycji zmiany gospodarza starcia i zaproponował środę 18 grudnia, a Barcelona i Real nie oponowały. 

Z taką datą nie zgadza się jednak LaLiga, która preferuje 7 grudnia, ponieważ jest to sobota, co zwiększyłoby medialność wydarzenia oraz potencjalne zyski. O postawie Javiera Tebasa pisaliśmy więcej w tym artykule

Z pewną dozą pewności można już stwierdzić, że El Clásico w pierwszej rundzie sezonu nie odbędzie się na Santiago Bernabéu. Ostatnio pytaliśmy o to naszych Użytkowników. Niemal 67%, a więc 2/3 głosujących było przeciwnych zmianie miejsca rozegrania meczu. 1/3 Użytkowników uznała to za dobry pomysł.

Dziś pytamy z kolei, kiedy według was powinno się odbyć El Clásico. Nie umieszczamy w ankiecie daty 26 października, bo wydaje się ona niemal niemożliwa. Warto zwrócić uwagę na kalendarz Barcelony w grudniu. W pierwszym wariancie 4 grudnia prawdopodobnie odbyłby się przełożony mecz z Mallorcą, a po Klasyku zespół udałby się do Mediolanu na pojedynek z Interem. Z kolei w drugiej opcji przed El Clásico Barça grałaby na wyjeździe z Realem Sociedad, a po - u siebie z Alavés.

Ankieta

Na kiedy powinno zostać przełożone El Clasico?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Całe zamieszanie jest tylko przez to, że miał grać Real bo jakby to była inna druzyna to nawet by się nie zająknęli odnośnie przekładania meczu.

7 grudnia jest ok sobota. O ile uda się zagwarantować występ w następnej LM.Bo we wt jest mecz z interem.Moģłyby grać rezerwy.Tylko czy jest to możliwe.

Obojętnie mi byle by był o normalnej porze czyli wieczorkiem a nie kurna środa o 18 czy coś takiego

Na 18, żeby znów święta bordowo-granatowe :D

Na 18 grudnia lepiej nie bo po co spieprzyć znowu święta białym.

Mam bilet na Barca- Mallorca, jeśli mecz zostanie przełożony z automatu ja dostaje termin narzucony z góry.
Ma ktoś informacje czy mógłbym ten bilet zwrócić albo wymienić na inny?

Słabo dla piłkarzy, będzie wtedy bardzo napiety terminarz.

W takim wypadku to chociaż Dembele ma duże szanse za udział w tym meczu :)

Szkoda ze polityka wziela gore nad wydarzenia sportowe....

Serio nie rozumiem co jest zlego w zmianie gospodarza? Tylko mi sie to wydaje najprostszym rozwiazaniem?

Zrobić w środę o 22!

Nie powinno być przekładnie. Szkoda że to Madryt i polityka ma ostatnie słowo w piłce hiszpańskiej
Zero szacunku dla kibica który od dawna planował wszystko od wyjazd na ten najważniejszy mecz i teraz zostaje z dużymi wydatkami których nikt mu nie zwróci ( może poza częścią ceny biletu na mecz)
Naprawdę nie zazdroszczę osobom w takiej sytuacji

Myślę, że real całe swoje siły włożył w to żeby mecz 26 nie doszedł do skutku, bo znajdują się w beznadziejnej sytuacji kadrowej. Dramat.

El clasico powinno być rozgrywane zawsze w sobotę ok. godziny 20

Żenada i tyle :)