Luis Figo: Nie wydaje mi się, żeby zmieniono datę El Clásico

Ela Rudnicka

17 października 2019, 16:00

Marca

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Luis Figo wypowiedział się nt. możliwości zmiany daty El Clásico. Były piłkarz uważa, że spotkanie między Barceloną i Realem Madryt rozegrane zostanie w przewidzianym terminie.

- Odpowiednie władze zdecydują, co będzie w tej sytuacji najlepsze. Nie wydaje mi się, żeby zmieniono datę meczu. Piłkarze to profesjonaliści, wiedzą, że spotkanie musi być rozegrane bez względu na datę.

- To nie byłoby przyznanie racji protestującym, tylko raczej środek ostrożności. Myślę, że ostatecznie nic się nie zmieni. Szkoda byłoby grać w złych warunkach, ale w tym celu będzie policja, władze sportowe i rząd.

- Piłka nożna to nie polityka. Rządzą nią wartości sportowe. Nic nie zależy tutaj od piłkarzy. Wiemy, co mamy robić, ale jeśli są ludzie, którym zależy na tym, żeby było inaczej, prawie nic nie da się zrobić. Myślę, że zbyt wiele mówi się o sytuacji, do której jeszcze nie doszło.

- Każdy ma prawo mówić i myśleć to, co chce. Nie mam w związku z tym nic do powiedzenia.

- Jestem Portugalczykiem i mam to szczęście, że nie jestem teraz częścią tych smutnych wydarzeń. Nie wygląda to najlepiej, to bardzo smutne, co się dzieje. Ludzie proszą o dialog, ale jeśli nie mówią jednym językiem, ciężko o dialog i wzajemne zrozumienie.

- Obie drużyny są teraz w podobnej sytuacji. Żadna z nich nie jest obecnie we wspaniałym momencie, ale mimo wszystko są wysoko w tabeli. W El Clásico nie ma znaczenia, w jakiej formie jest każda z drużyn, ponieważ wszystko może się wydarzyć. To mecz, z którym wiąże się wiele aspektów, wiele uczuć, taki, który ma ogromne znaczenie międzynarodowe.

- Obie drużyny przeprowadziły wiele transferów, ale ci nowi piłkarze nie grają wiele. W Realu nowe nabytki grają rzadko, a wyjściowa jedenastka Barcelony jest taka sama. Nie było wielu zmian. Mam nadzieję, że mecz zostanie rozegrany, a zwycięzcą okaże się Real Madryt.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Następnym razem ocenzurujcie zdjęcie. Po prostu nie wypada.
« Powrót do wszystkich komentarzy