LaLiga zaproponowała zmianę gospodarza najbliższego El Clásico

Dariusz Maruszczak

16 października 2019, 13:56

AS

98 komentarzy

Jak donoszą hiszpańskie media, LaLiga zwróciła się do Komitetu ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej o zmianę gospodarza meczu Barcelony z Realem Madryt zaplanowanego na 26 października.

Spotkanie miało odbyć się na Camp Nou, ale LaLiga zaproponowała zamianę gospodarzy w ten sposób, żeby najbliższe starcie odbyło się na Santiago Bernabéu, a rewanż w drugiej rundzie rozgrywek na Camp Nou. Jest to spowodowane niestabilną sytuacją polityczną w Katalonii, gdzie dodatkowo na 26 października planowana jest duża demonstracja. Jeśli Komitet ds. Rozgrywek zaakceptuje propozycję LaLigi, El Clásico odbędzie się na Camp Nou dopiero 1 marca. Decyzji można spodziewać się w najbliższych dniach.

Mecz z Realem Madryt miał być pierwszym spotkaniem na stadionie Barcelony po ogłoszeniu wyroku sądu, w którym orzeczono kary bezwzględnego pozbawienia wolności dla katalońskich polityków. FC Barcelona opublikowała komunikat, w którym wyraziła swój sprzeciw wobec decyzji sądu i opowiedziała się za dialogiem. W ciągu ostatnich dni w Katalonii miały miejsce masowe protesty i zamieszki, a według ostatnich doniesień zatrzymano już 51 osób, a 125 osób zostało rannych. LaLiga obawia się więc o bezpieczeństwo podczas samego El Clásico. Według dziennika Marca zarówno Barcelona, jak i Real uważają, że nie powinno dojść do zmiany gospodarza, choć decyzja nie będzie należała do nich. Oba kluby do poniedziałku mogą złożyć swoje oświadczenie w tej sprawie w Komitecie ds. Rozgrywek. Z kolei AS podaje, że Real Madryt nie chce zmiany gospodarza, ale mógłby zgodzić się na przełożenie spotkania z Barceloną na inny termin w pierwszej rundzie.

Warto przypomnieć, że 1 października 2017 roku, w dniu, w którym miało odbyć się katalońskie referendum niepodległościowe, sytuacja w Barcelonie również była niespokojna, a jednak RFEF i LaLiga nie zdecydowały się na przełożenie spotkania z Las Palmas, o co wnioskowała Blaugrana. Ostatecznie mecz odbył się przy pustych trybunach.

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania w tej sprawie. Czy zamiana gospodarzy El Clásico byłaby w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem? Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie i podzielenia się swoją opinię w komentarzu.

Fot. Markus Unger / CC BY 2.0

Ankieta

Czy najbliższe El Clasico powinno odbyć się na Bernabeu?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No po prostu kabaret. Mam kupione bilety na mecz, samolot, opłacony hotel bez możliwości zwrotu kosztów i przede wszystkim udało mi się wygospodarować czas żeby spełnić swoje marzenie i zobaczyć na żywo El Clasico i mam cierpieć, bo władze nie są pewne swoich kompetencji w zapewnieniu bezpieczeństwa. Kto zagwarantuje, że podobnych protestów nie będzie w marcu?

@Hablar W takim razie zagłosuj w ankiecie na "nie"

@Hablar Ja mam podobnie, pierwszy raz wybieram się do Barcelony a tu takie cyrki.. :(

@Hablar problemy ludzi Pierwszego Świata :D - komentarz oczywiście z przymrużeniem oka ;)

@SaNcEz Jakiego pierwszego świata ? Dla ludzi pierwszego świata to nie taki problem bo sobie kupią drugi bilet, dla nas czyli kraju 3 świata to już duży problem bo taki wyjazd na mecz to gigantyczny wydatek

@stone80 W kraju Trzeciego Świata nie ma takiego problemu jak wyjazd na mecz bo tam się martwią o jedzenie, wodę i zdrowie a nie o rozrywki i wycieczki a tym bardziej nie mają możliwości opisania tego w necie W Polsce jakby nie patrzeć coraz większa liczba ludzi ma takie problemy za sobą więc nie przesadzaj z tym 3 światem w Polsce A tak w ogóle posłuchaj "Co tak wyje" Łony to może zrozumiesz o co mi chodzi
« Powrót do wszystkich komentarzy