Mundo Deportivo: Riqui Puig nie odejdzie z Barcelony w zimowym okienku transferowym

Dariusz Maruszczak

16 października 2019, 09:00

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona nie planuje obecnie wypożyczenia Riquiego Puiga w zimowym okienku transferowym.

Chociaż występy w Segunda División B nie są łatwe dla pomocnika ze względu na bardzo agresywną, a czasem wręcz brutalną grę rywali, wygląda na to, że 20-latek nie zmieni otoczenia w najbliższej przyszłości. Według katalońskiego dziennika osoby odpowiedzialne w klubie za rozwój młodych piłkarzy uważają, że wobec Puiga powinien zostać zastosowany podobny plan, co w przypadku takich graczy jak Xavi, Andrés Iniesta czy Thiago Alcântara.  

Jak podaje Mundo Deportivo, eksperci Barcelony uważają, że rozwój tak utalentowanego zawodnika jak Riqui Puig powinien opierać się na rozegraniu około pięćdziesięciu meczów (lub nawet więcej) dla Barcelony B. Dopiero wówczas przyszedłby czas na podjęcie decyzji odnośnie do kolejnego etapu ewolucji 20-latka. Kataloński dziennik zapomina jednak przy tym, że Xavi, Iniesta czy Thiago w nieco młodszym wieku byli wprowadzani do pierwszego zespołu.

Mundo Deportivo na podstawie tych doniesień sugeruje, że Riqui Puig prawdopodobnie nie opuści Barcelony w zimowym okienku transferowym, choć przy nadmiarze zawodników w środku pola może nie mieć wielu okazji do gry w drużynie Ernesto Valverde. Tym samym nie odejdzie do zespołu, który pozwoliłby mu mierzyć się z piłkarzami i ekipami z wyższej klasy rozgrywkowej. Wciąż będzie grać w Segunda División B, a w razie czego może awansować do pierwszej drużyny. Trudna fizyczna rywalizacja w niższej lidze ciągle będzie stanowiła etap jego szkolenia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On w tym sezonie powinien grac na wypozyczeniu. Nie rozumiem toku myslenia dzialaczy. Dla nich jakby wypozyczenie to prawie pewne skreslenie zawodnika... puig moglby juz dzis grac w LaLiga.

Już w tym sezonie powinien grać w pierwszym zespole, jest dużo lepszy niż Alena i dużo młodszy niż Rakitić czy Vidal, dziwne podejście maja w stosunku do tego chłopaka...

Alenia na wypozycznie, Rakitic na sprzedaz i od drugiej cześci sezonu Puig mógłby spokojnie grywac i łapac minuty w pierwszym zespole :D

W wieku 20 lat to on już powinien grać w pierwszym składzie na najwyższym szczeblu rozgrywek a nie ogrywać się w rezerwach.

Przynajmniej dwóch pomocników musi odejść by mieć jakieś szanse na grę w pierwszym zespole

Po co oddawać i marnować kolejnego wychowanka. Widziałem kilka meczy z jego udziałem i ma chłopak potencjał. Sprzedać Rakiticia skoro chce grać regularnie a Riqui Puiga przeniść do pierwszej drużyny i dawać mu stopniowo szansę póki co z ławki. Zmiennicy tez są potrzebni. Skoro Barcelona słynie z gry wychowankami to niech dalej tak będzie. Zwłaszcza że kliku młodych wychowanków zdolnych do gry w pierwszej drużynie jest.

Hmm Ansu jest w pierwszym składzie, dlaczego Puig niej est

Nie oddawac go ...Bo znow zmarnujemy jolejny talent , ktory pozniej bedziemy chcieli kupić za bog wie ile.

Niech trochę się wzmocni i dawać go powoli do pierwszego zespołu, trzeba sprzedać Rakiticia żeby młodzi mogli trochę pograć
konto usunięte

Wydaje mi się, że w niektórych przypadkach warto wypożyczyć piłkarza. Nie mówię, że Puig musiałby być tym wypożyczonym ale taki Real Madryt mając nadmiar talentów rozesłał ich po Europie. Lepiej piłkarza wypożyczyć niż żeby się marnował albo żeby go stracić.

W mojej opinii większy talent niż Alenia.
Możliwe że dają mu pół roku na przypakowanie ;), bo jak na razie to jego największa bolączka.

Trzeba przyznać że mamy naprawdę ciekawą głębię na środku pomocy. W pierwszym zespole z młodych graczy są De Jong, Arthur i Alena, Oriol na wypożyczeniu (kontuzje nie ułatwiły mu rozwoju, ale może coś z niego będzie), w rezerwach jest Puig, Collado, Orellana, a nawet Monchu. Do tego dochodzą jeszcze perełki w kategoriach juniorskich (Moriba, Casado, Alastuey) i Pedri, który przyjdzie z Las Palmas.

Moim zdaniem powinien ogrywać się w innej druzynie z La Liga a nie z tymi rzeźnikami. W pierwszym składzie będzie miał spory problem bo tam rośnie mocna pomoc.

Pożegnać Rakitića w zimowym oknie i awansować Puiga do rezerw pierwszej drużyny.