Calciomercato: Manchester United i Milan będą rywalizować o Ivana Rakiticia

Dariusz Maruszczak

15 października 2019, 12:00

Calciomercato, Sport, Mundo Deportivo, Marca

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje portal Calciomercato, Manchester United i Milan są obecnie klubami najbardziej zainteresowanymi sprowadzeniem Ivana Rakiticia w zimowym okienku transferowym.

Oba zespoły już od jakiegoś czasu obserwują Chorwata, ale ostatnie doniesienia wskazujące na gotowość Barcelony do sprzedaży pomocnika sprawiły, że Włosi i Anglicy rozpoczęli już działania mające na celu kupno 31-latka. Milan chce sprowadzić doświadczonego zawodnika, aby wzmocnić rozbitą mentalnie drużynę. Rossoneri mieli już skontaktować się z otoczeniem Rakiticia i choć nie złożyli żadnej oferty, próbują podłożyć podwaliny pod styczniowy transfer. Milan może w tym celu wykorzystać rodaka pomocnika, Zvorimira Bobana, który obecnie pełni funkcję dyrektora ds. futbolu w tym klubie.

Z kolei Manchester United już teraz traci 15 punktów do prowadzącego w tabeli Premier League Liverpoolu i chce sprowadzić Chorwata już w zimie, żeby móc naprawić kiepski sezon. Czerwone Diabły liczą, że Rakitić z marszu będzie poważnym wzmocnieniem klubu. Według dziennika Marca również Juventus może włączyć się do gry o sprowadzenie 31-latka.

Sam Rakitić wyjaśniał już, że nie jest usatysfakcjonowany ze swojej drugorzędnej roli w tym sezonie i może ponownie usiąść do rozmów z Barceloną w sprawie swojej sytuacji. Poprzedniego lata nie chciał opuszczać klubu, ale teraz wszystko zaczyna się zmieniać. Piłkarz mógłby rozważyć oferty dotyczące opuszczenia Camp Nou w zimie, ponieważ traci motywację do gry w zespole Blaugrany. Z piłkarza niezbędnego stał się rezerwowym i jeśli sytuacja się nie zmieni, może odejść.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe ile zaoferują.
Pewnie ze 25 mln, trochę się policytują, a na koniec odwrócą się dupskiem bo za drogi.
« Powrót do wszystkich komentarzy