Mundo Deportivo i Sport: Transfer Rakiticia w styczniu coraz bardziej prawdopodobny

Łukasz Lewtak

13 października 2019, 09:00

Mundo Deportivo/Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo i Sport zgodnie informują dziś, że Barcelona może sprzedać Ivana Rakiticia w zimowym okienku transferowym. Niepewny jest również los Carlesa Aleñi.

Rakitić nie jest już niekwestionowanym piłkarzem podstawowego składu u Ernesto Valverde i nie ma już tak dużego znaczenia dla gry zespołu. Z kolei Aleñá otrzymał szansę w meczu pierwszej kolejki obecnego sezonu ligowego z Athletikiem na San Mamés, a potem kompletnie zniknął z radarów. Siedem razy w ogóle nie był powoływany na mecze, a dwukrotnie oglądał poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych.

Mundo Deportivo podkreśla, że w klubie nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje dotyczące sprzedaży obu zawodników, jednak nawet jeśli będą oni w stanie zmienić swoją obecną niekorzystną sytuację, niewykluczone, że będą chcieli opuścić w styczniu Camp Nou w poszukiwaniu większej liczby minut. Największe włoskie kluby od dawna obserwują Ivana Rakiticia, dlatego też dość prawdopodobne jest odejście Chorwata do Serie A. Z kolei Carles Aleñá odszedłby do jednego z zespołów LaLigi.

Sport podkreśla, że Barcelona planuje wystawić Rakiticia na rynek transferowy w styczniu przyszłego roku w związku z zainteresowaniem takich drużyn jak Inter, Juventus czy Manchester United. Chorwat nie jest już nietykalnym zawodnikiem dla Ernesto Valverde, a klub uważa, że to może być ostatnia szansa, aby skorzystać finansowo na jego sprzedaży. Barça chciałaby zyskać na transferze Rakiticia ok. 40 milionów euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Stało się coś, co jeszcze kilka miesięcy temu było nie do pomyślenia. Valverde wziął rozwód z Rakiticiem. Możliwe więc, że w zimie Chorwat odejdzie do innego klubu. Wielu pisze, że trzeba było go sprzedać w ostatnim okienku, ale chyba zapominają, że sam piłkarz wielokrotnie powtarzał, że nie ma zamiaru odchodzić. Dopiero tak drastyczne odsunięcie od pierwszego składu dało mu do myślenia. Kierunek włoski jest dla niego idealny, bo z powodzeniem mógłby jeszcze z 4-5 lat pograć na wysokim poziomie. Barcelona odciąży budżet płacowy i mam nadzieję, że te 30 mln zgarnie.

@zibiku juve to za darmoszkę ,anglicy mają kasę niech tam idzie.
« Powrót do wszystkich komentarzy