Napoli nie chce pozwolić na odejście Fabiana Ruiza do Barcelony

Łukasz Lewtak

12 października 2019, 09:00

Corriere dello Sport/Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes Napoli Aurelio de Laurentiis nie chce rezygnować z usług Fabiana Ruiza i stara się zapobiec odejściu zawodnika do Barcelony lub Realu Madryt. Dlatego też ma zamiar zawrzeć w nowej umowie dla piłkarza klauzylę anty-Barça i anty-Real w wysokości 120 milionów euro.

Już od kilku tygodni agenci Fabiana Ruiza wiedzą, że Napoli chce przedłużyć umowę z piłkarzem o jeden sezon, do 2024 roku. Podpisanie nowego kontraktu wiązałoby się z podwyżką dla zawodnika. Były gracz Betisu zarabiałby około 2 mln euro. 

Ponadto prezes Napoli Aurelio de Laurentiis chce wpisać do umowy specjalną klauzulę, która ma zapobiec odejściu Fabiana do Barcelony, Realu Madryt czy Manchesteru City. Miałaby zostać w niej zapisana kwota 120 milionów euro. W Serie A nie ma co prawda obowiązkowych klauzul wykupu w umowach, jakie kluby zawierają z piłkarzami, jednak wiele zespołów uwzględnia w kontraktach kwotę przyszłego transferu.

De Laurentiis jest świadomy, że giganci europejskiego futbolu uważnie obserwują Fabiana Ruiza. W tym sezonie Éric Abidal oglądał 23-letniego Hiszpana podczas meczu Napoli z Lecce. Tymczasem Fabian jest jednym z kluczowych zawodników dla Carlo Ancelottiego. W obecnym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach, dlatego jego odejście byłoby sporym ciosem dla zespołu z południa Włoch.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To nie, pomocników mamy aż za dużo. Mamy dodatkowo młodego Puiga. Na rynku mamy co wielu innych piłkarzy, a w tych czasach jest mnóstwo dobrych środkowych pomocników. Zresztą co roku są jacyś nowi i "objawieni". Bierzmy ludzi ze szkółki, tam też co roku może być nowy geniusz.

@Naturopata na tą pozycję nie mamy takiego zawodnika, ciągle pada tutaj ten głupi argument o nadmiarze...

@Galford to jest środkowy pomocnik a akurat tych mamy dużo, nam potrzeba więcej skrzydłowych obrońców, klasyczną 9 oraz defensywnego pomocnika

@Explode defensywnych też mamy - może tam grać Busi, Vidal, Frankie i Rakieta. Bardziej nam trzeba obrońcy bocznego.

@Naturopata z czego trójka grubo po 30stce a De Jong lepiej jakby grał bardziej z przodu z Arthurem, mi chodzi raczej o przyszłość

@Explode wiek nie gra, piłkarz gra. De Jong gra najlepiej na pozycji nr 5 właśnie. Z przodu niech gra Vidal, Rakitic, Alena, Roberto czy Puig.
« Powrót do wszystkich komentarzy