Mundo Deportivo: Eduardo Camavinga z Rennes na celowniku Érica Abidala

Łukasz Lewtak

12 października 2019, 10:00

Mundo Deportivo/Transfermarkt

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje Mundo Deportivo, Éric Abidal bardzo uważnie obserwuje młodego utalentowanego pomocnika Rennes Eduardo Camavingę.

W listopadzie tego roku Camavinga skończy 17 lat. Urodził się w Angoli, ale ma obywatelstwo kongijskie. Francuska federacja pracuje jednak nad tym, aby uzyskał francuski paszport.

Camavinga jest lewonożny, w wieku 16 lat wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Rennes i jest perłą zespołu z Bretanii. Występuje zarówno w Ligue 1, jak i w Lidze Europy. W tym sezonie w lidze francuskiej wziął udział we wszystkich dziewięciu meczach i zaliczył jedną asystę.

Andoni Zubizarreta już wcześniej chciał go sprowadzić do Marsylii, jednak Rennes zażądało aż 40 milionów euro. Według informacji mediów Camavingę uważnie obserwuje także Real Madryt. Niewykluczone więc, że Los Blancos stoczą z Barceloną kolejną bitwę o młodego, utalentowanego piłkarza.

Zdaniem Mundo Deportivo Barça doskonale zdaje sobie sprawę, że Camavinga jest ponadprzeciętnym zawodnikiem. W wieku 16 lat pokazuje niespotykany spokój, grając na pozycji defensywnego pomocnika. Éric Abidal oglądał go już w akcji na żywo i jego zdaniem Camavinga to wspaniały piłkarz, którego rozwój należy stale obserwować.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Defensywny pomocnik. Dobra wiadomość.
« Powrót do wszystkich komentarzy