Javier Tebas: Jestem wdzięczny Leo Messiemu za to, że dalej gra w Hiszpanii

Ela Rudnicka

10 października 2019, 21:00

Marca, MD

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Javier Tebas był obecny podczas premiery spektaklu "Messi10 by Cirque du Soleil". Przy okazji prezes LaLigi udzielił kilku wypowiedzi dla mediów.

Messi chciał wyjechać z Hiszpanii: Nigdy nie baliśmy się o to, ponieważ nie wiedzieliśmy, że o tym myślał. Po wczorajszym wywiadzie poczułem strach i ulgę, widząc, że postanowił jednak nie odchodzić. Zdecydował się pozostać w Hiszpanii w trudnym momencie. Dziękuję mu za to, że dalej gra w naszej lidze. Jeśli będzie miał jeszcze kiedyś problemy, chętnie go wesprzemy.

Messi i problemy z urzędem skarbowym: Potraktowano go niesprawiedliwie. To oczywiste, że on nie podpisywał ani nie czytał wszystkiego. Wytłumaczyli mu wszystko, co ma zrobić u notariusza. Ja sam nie czytam wszystkich kontraktów LaLigi, gdyby tak było, cały dzień podpisywałbym jeden dokument.

Messi najlepszym piłkarzem: Jest najlepszy w historii piłki. Już od 16 sezonów jest w elicie i zawsze grał na najwyższym poziomie.

Neymar w zimowym okienku transferowym: Neymar, Mourinho, Guardiola... zrobiłbym miejsce dla nich wszystkich. (...) Musimy być jednak sprawiedliwi. Messi jest o kilka poziomów lepszy od niego.

Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej: Jeśli zostanie to ogłoszone oficjalnie, to wg mnie coś złego. Z dwóch powodów: praw człowieka w Arabii i dlatego że tam już od dwóch lat nie transmituje się meczów ligi hiszpańskiej ani Ligi Mistrzów.

RFEF-LaLiga: Z RFEF zawsze rozmawiam jak z instytucją. Zmuszam się do tego, ale nie musimy się ze sobą zgadzać. Mamy inne zdanie nt. ważnych tematów, m.in. nt. przyszłości hiszpańskiej piłki.

Zawieszenie Dembélé: Jeśli rzeczywiście to powiedział, to zasłużył na dwa mecze zawieszenia. Szkoda, że nie zagra w El Clásico, ale takie są zasady.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kolejny problem, który zatrzymał występy Leo Messiego na kilka miesięcy w Barcelonie był pozew Tebasa . 1 maja 2005 roku drużyna Albacete złożyła protest po przegranym meczu, ze względu na grę nieuprawnionego zawodnika Leo Messiego. Wedle przepisów mogło występować trzech piłkarzy spoza Unii Europejskiej, a Messi po Ronaldinho, Márquezie i Eto’o był tym czwartym. Przez kilka miesięcy trwały przepychanki między prawnikami a najbardziej aktywnym przeciwnikiem gry Leo był radca prawny Alavés i wiceprezes La Ligi, a obecnie jej szef Javier Tebas. Leo ponownie wystąpił w Barcelonie dopiero po kilku miesiącach po przyjęciu obywatelstwa hiszpańskiego (co i tak nie zakończyło sporu ze względu na aktywność Tebasa).

Można Tebasa nie lubić ale mocno widać, że jest wielkim fanem Messiego.

Tebas, jesteś zły. Ups, mam dwa komentarze artykułów z Tebasem zawieszenia :)