Do którego klubu mógłby przenieść się Ivan Rakitić w zimowym okienku transferowym?

Dariusz Maruszczak

10 października 2019, 19:00

Sport

50 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Ivan Rakitić nie jest już tak pewny pozostania w Barcelonie po okresie rzadkiej gry
  • Według Sportu Chorwata mogą spróbować kupić takie zespoły jak Manchester United, Tottenham czy kluby z Mediolanu
  • Pomocnik jest już wyceniany na 35 milionów euro

Ivan Rakitić zaczyna dopuszczać możliwość odejścia z Barcelony w najbliższym oknie transferowym. 31-latek stracił miejsce w składzie drużyny Ernesto Valverde, w której pewną pozycję mają ostatnio Arthur i Frenkie de Jong, choć w poprzednich latach to właśnie Chorwat był piłkarzem najczęściej posyłanym do gry przez trenera Blaugrany. Ostatnie wypowiedzi Rakiticia dla prasy z jego rodzimego kraju są bardzo znaczące. 31-latek przyznaje, że nie ma lepszego miejsca na grę niż Barça, która jest najlepszym klubem na świecie, ale chce grać, a nie cieszyć się wyłącznie spacerami po mieście i plażą. Dodał również, że jeśli sytuacja się nie zmieni, będzie musiał porozmawiać z Barceloną o swojej przyszłości. W tym sezonie przebywał na boisku tylko przez 187 minut.

Rakitić mógł opuścić Barcelonę już poprzedniego lata, co potwierdził sam piłkarz, mówiąc o ofercie z Juventusu i rozmowie z Cristiano Ronaldo. Ostatecznie nie doszło do zawarcia porozumienia między klubami. Wiele mówiło się też o włączeniu pomocnika do operacji związanej z powrotem Neymara, ale i ta transakcja nie doszła do skutku. Rakitić sam nie był zresztą zbytnio zainteresowany opuszczeniem Barcelony. Z tygodnia na tydzień sytuacja powinna jednak zachęcać 31-latka do odejścia. Nie wiadomo tylko, ile mogłyby zapłacić za Chorwata kluby potencjalnie nim zainteresowane.

Transfermarkt wycenia Rakiticia na 35 milionów euro, czyli znacznie mniej niż w październiku 2018 roku, gdy był wart 70 milionów. Z upływem czasu i z utratą miejsca w składzie jego cena spadła. W grudniu 2018 wyceniano 31-latka na 65 milionów, a w lutym 2019 roku na 50 milionów. Jeszcze w czerwcu Rakitić był według tego portalu wart 40 milionów euro, a więc jego cena spadła o 5 milionów. Do zimowego okienka transferowego można spodziewać się kolejnego zmniejszenia się wartości rynkowej Chorwata.

Mimo to Rakitić wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem wśród europejskich klubów. Jak podaje Sport, Juventus nadal nie wyklucza sprowadzenia go w styczniu, jeżeli będą temu towarzyszyły korzystne warunki finansowe. Natomiast PSG wykreśliło już pomocnika ze swojej listy. Rakiticiem są jednak zainteresowane inne włoskie kluby. Według katalońskiego dziennika 31-latek pasowałby do projektu Milanu, który musi odbudować swój zespół. Nie można też wykluczyć Interu, który jest zainteresowany nie tylko Rakiticiem, ale też Arturo Vidalem. W zespole Nerazzurich przydałby się pomocnik o takim doświadczeniu przy młodszych Sensim i Barelli. O zainteresowaniu Rakiticiem pisał zresztą ostatnio również Tuttosport.

Sport informuje też, że kryzys w Manchesterze United i Tottenhamie otwiera angielski rynek przed Rakiticiem. Mauricio Pochettino chce zrobić rewolucję w zespole Kogutów, a Chorwat ma pasować do jego planów. Argentyńczyk nigdy nie ukrywał swojego podziwu dla Rakiticia i nie zamierza zniechęcać się jego wiekiem. Z kolei Manchester też nie rozpoczął udanie rozgrywek i musi wzmocnić zespół, aby piąć się w górę tabeli Premier League. Obecnie Czerwone Diabły zajmują dwunaste miejsce i mogą mieć najgorszy sezon od lat. Chętnych na usługi Rakiticia nie brakuje, ale nie wiadomo, czy te kluby będą w stanie dojść do porozumienia z Barceloną w sprawie warunków przeprowadzenia operacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A może by tak zostawić Rakitica, a sprzedać Busiego?
« Powrót do wszystkich komentarzy