Senegal niespodziewanie zremisował z Brazylią; występ Arthura od pierwszej minuty

10 października 2019, 16:04

2 komentarze

Brazylia niespodziewanie zremisowała w meczu towarzyskim z Senegalem 1:1 w setnym występie Neymara w barwach Canarinhos. Od pierwszej minuty w zespole prowadzonym przez Tite grał Arthur.

Brazylijczycy od początku spotkania mieli przewagę, a prowadzenie objęli już w dziewiątej minucie gry. Podanie Gabriela Jesúsa za linię obrony Senegalu wykorzystał Roberto Firmino, który podcinką pokonał Alfreda Gomisa. Drużyna z Afryki z biegiem minut coraz częściej próbowała stworzyć sobie dogodną szansę bramkową, ale w pierwszej z nich Sadio Mane uderzył w sam środek bramki i Ederson nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Bramkarz Manchesteru City bez trudu obronił też kolejny strzał skrzydłowego Liverpoolu kilka minut później. Kolejna akcja Mane w 45. minucie była skuteczniejsza. Lider Senegalu ograł Daniego Alvesa i Marquinhosa, wpadł w pole karne, a obrońca PSG niezdarnie na niego wpadł. Sędzia odgwizdał jedenastkę, którą na bramkę zamienił Famara Diedhiou. Jeszcze przed przerwą szansę miał Neymar, ale przegrał pojedynek z Gomisem.

Brazylijczycy rozjuszeni utratą prowadzenia tuż przed końcem pierwszej połowy agresywnie rozpoczęli drugą część gry, ale mieli problem z przełamaniem defensywy Senegalu. W 66. minucie Gabriel Jesús był ciągnięty przez Kalidou Koulibaly’ego przed polem karnym, a mimo to utrzymał się na nogach i wybiegał na czystą pozycję strzałową. Sędzia nie zachował jednak cierpliwości i nie zastosował przywileju korzyści, odgwizdując faul obrońcy Napoli, a Brazylijczycy mieli jedynie rzut wolny. Po chwili boisko opuścił Arthur, który zaliczył przyzwoity występ. Pomocnik Barcelony nie był tak często przy piłce jak w klubie, ale wiedział, co z nią zrobić, i wykonywał solidną, rzetelną pracę dla swojej drużyny.

W 85. minucie Senegalczycy zagrozili bramce Brazylii. Salif Sane uderzył z dystansu, lecz Ederson był na posterunku. W końcówce znów szanse mieli Canarinhos. Strzał Neymara został jednak zablokowany w polu karnym, a Richarlison nie trafił w bramkę. Następnie Neymar uderzył zbyt lekko z rzutu wolnego, więc Gomis nie miał problemu ze skuteczną interwencją. Napastnik PSG w swoim setnym występie w reprezentacji Brazylii nie zdołał pomóc zespołowi w osiągnięciu zwycięstwa i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził w drużynie Lwów Terangi Moussa Wagué.

Brazylia - Senegal 1:1
1:0 R. Firmino 9’
1:1 F. Diedhiou 45+1’ - rz. k.

Skład Brazylii: Ederson, Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro (79' Lodi), Casemiro, Arthur (67’ Henrique), Gabriel Jesús, Philippe Coutinho (72’ Richarlison), Nemar, Roberto Firmino (60’ Everton).

Skład Senegalu: Gomis, Gassama, Koulibaly, Sane, Coly, Kouyate (66’ S. Sarr), Gueye (79' Ndiaye), I. Sarr (90+3' Thioub), Diatta, Mane, Diedhiou (77' Diallo).