Ostatni trening Barcelony w tym tygodniu z udziałem zawodników rezerw i juvenilu A

Dariusz Maruszczak

9 października 2019, 15:30

Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

Piłkarze Barcelony odbyli dziś rano ostatni trening w tym tygodniu, który był również okazją do odebrania specjalnej nagrody przez Gerarda Piqué. W zajęciach wzięło udział kilku zawodników drużyny rezerw i juvenilu A.

W ciągu najbliższych dni część graczy Blaugrany będzie występować w spotkaniach reprezentacji swoich krajów, a ci, którzy zostali w klubie, będą mieli wolne. Dziś podopieczni Ernesto Valverde pracowali na boisku numer 2 w Ciutat Esportiva. Jak to zwykle bywa podczas przerw na mecze reprezentacji, trener Barcelony zaprosił na zajęcia także zawodników rezerw. Dziś byli to Sergi Puig, Dani Morer, Ronald Araujo i Riqui Puig, a także Ansu Fati z juvenilu A.

Barça wróci do treningów w poniedziałek i wtedy zostaną wznowione przygotowania do spotkania z Eibarem, które odbędzie się 19 października. Następnie do klubu będą stopniowo wracać piłkarze występujący w reprezentacjach. Po starciu na Ipurua Barcelonę czeka mecz wyjazdowy ze Slavią, a następnie rywalizacja z Realem Madryt na Camp Nou.

W Ciutat Esportiva miało dziś miejsce również dość doniosłe wydarzenie związane z odebraniem przez Gerarda Piqué nagrody imienia Aldo Roviry dla najlepszego piłkarza Barcelony w ubiegłym sezonie. W uroczystości uczestniczyli nie tylko fundator wyróżnienia czy prezes Katalońskiej Federacji Piłkarskiej, ale również prezydent Josep Maria Bartomeu, który uściskał obrońcę, pokazując, że kontrowersje między zawodnikami i władzami klubu zostały zażegnane.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Troszkę się chyba zakręciliście: "Po starciu na Ipurua Barcelonę czeka mecz wyjazdowy na Ipurua".