Oficjalnie: Ousmane Dembélé nie zagra w El Clásico

Dariusz Maruszczak

9 października 2019, 13:49

Mundo Deportivo

104 komentarze

Fot. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek poinformował o zawieszeniu Ousmane’a Dembélé na dwa mecze LaLigi w związku z czerwoną kartkę otrzymaną przez Francuza w starciu z Sevillą.

To oznacza, że skrzydłowy opuści nie tylko spotkanie z Eibarem, ale również rywalizację z Realem Madryt w El Clásico. Komitet ds. Rozgrywek nie uwzględnił odwołania Barcelony od czerwonej kartki pokazanej Dembélé przez Mateu Lahoza za skierowanie w stronę arbitra słów „jesteś bardzo zły”. Kataloński klub uważał, że piłkarz nie wyraził pogardy względem sędziego, ale organ RFEF nie zgodził się z tą interpretacją. Teraz Barcelona prawdopodobnie odwoła się od tej decyzji do Komitetu Apelacyjnego, a w ostateczności do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Komitet ds. Rozgrywek poinformował również, że Gerard Piqué zostanie zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu piątej żółtej kartki w tym sezonie. W jednym spotkaniu nie będzie mógł zagrać również Ronald Araujo, który także otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Sevillą. Według Komitetu ds. Rozgrywek w spornej sytuacji był kontakt między Urugwajczykiem a rywalem, co nie pozwala na zdyskredytowanie decyzji arbitra.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiem czy warto ale może Barcelona poszłaby na całość w sprawie obu kartek:
1. w sprawie kartki dla młodego obrońcy pokazać materiał z innych meczy, w których sędziowie nie odgwizdywali fauli nawet w bardziej oczywistych meczach.
Oglądałem wczoraj po raz kolejny rewanżowy mecz Realu z Barcelony w 1/2 finału CdR z ubiegłego sezonu (rozegrany na stadionie w Madrycie - wynik 3:0 dla Barcy).
Analizowałem faule, których sędzia nie odgwizdał oraz te które odgwizdał nie dając zawodnikom kartki, pomimo, ze kwalifikowały się co najmniej na żółtą.
Ewidentnych fauli za które sędzia nie ukarał piłkarzy Realu było kilka, w tym zwłaszcza faule Krossa (2) i Casemiro(2) bezsprzecznie kwalifikowały się na kartki.
Sędzia w przypadkach tych dwóch piłkarzy Realu odgwizdał jedynie faul i pomimo brutalności zagrania kartek nie pokazywał.
W meczu z Sevillą na dobrą sprawę nasz obrońca przez ułamek sekundy złapał napastnika za koszulkę lecz zaraz ją puścił. I na te fakty winien wskazywać klub.
Moim zdaniem ewentualnie o uzasadnionej "czerwieni" możemy mówić w przypadku Dembele, ale i tutaj raczej należała się co najwyżej druga żółta (w konsekwencji czerwona).
Moim zdaniem sędzia "celowo" wyolbrzymił sytuację, co w konsekwencji zaskutkowało 2 czerwonymi i żółtka kartką, w sytuacji gdy mecz był rozstrzygnięty.
Sędzi Lahoz nie po raz pierwszy w sposób ostentacyjny kartkuje piłkarzy Barcy wykazując brak obiektywizmu. I nie sądzę by wynikało to jedynie z jego wielkiego ego. Moim zdaniem jest to następstwem pewnym gierek w LL, w których ten sędzia bierze czynny udział.
Powie ktoś mógł sprawdzić na VAR-ze. Boję się, że jego analiza doprowadziłaby do podtrzymania wcześniejszej decyzji. W pewnym stopniu przemawiają za tym dwie sytuacje:
- sędzia na VAR-ze nie podpowiedział sędziemy Lahozowi - słuchaj to się nie kwalifikuje na czerwień,
- komisja odwoławcza - broni "wielbłąda" sędziego, co tylko potwierdza mafijny charakter grupy sędziowskiej.


« Powrót do wszystkich komentarzy