Oficjalnie: Ousmane Dembélé nie zagra w El Clásico

Dariusz Maruszczak

9 października 2019, 13:49

Mundo Deportivo

104 komentarze

Fot. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek poinformował o zawieszeniu Ousmane’a Dembélé na dwa mecze LaLigi w związku z czerwoną kartkę otrzymaną przez Francuza w starciu z Sevillą.

To oznacza, że skrzydłowy opuści nie tylko spotkanie z Eibarem, ale również rywalizację z Realem Madryt w El Clásico. Komitet ds. Rozgrywek nie uwzględnił odwołania Barcelony od czerwonej kartki pokazanej Dembélé przez Mateu Lahoza za skierowanie w stronę arbitra słów „jesteś bardzo zły”. Kataloński klub uważał, że piłkarz nie wyraził pogardy względem sędziego, ale organ RFEF nie zgodził się z tą interpretacją. Teraz Barcelona prawdopodobnie odwoła się od tej decyzji do Komitetu Apelacyjnego, a w ostateczności do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Komitet ds. Rozgrywek poinformował również, że Gerard Piqué zostanie zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu piątej żółtej kartki w tym sezonie. W jednym spotkaniu nie będzie mógł zagrać również Ronald Araujo, który także otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Sevillą. Według Komitetu ds. Rozgrywek w spornej sytuacji był kontakt między Urugwajczykiem a rywalem, co nie pozwala na zdyskredytowanie decyzji arbitra.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wina leży ewidentnie po stronie Dembele a LR już wiesza Lahoza i znowu wyciąga teorie spiskowe z Perezem.
Piłkarz powinien znać przepisy i terminarz. Jeśli wiedząc, że za pasem jest bardzo ważny mecz z Realem atakuje werbalnie arbitra przy zapewnionym zwycięstwie to jest zwykłym Dzbanem. Dodać należy jeszcze, że każdy wie jaki jest Lahoz i że z idiotami się nie dyskutuje. Nie mniej jednak podważona została decyzja arbitra i zgodnie z przepisami sędzia mógł dać za to czerwo i mogł zawieszenie wydłużyć i to zrobił.
Dembele to jeden wielki worek problemów. Jak nie kontuzje to problemy wychowawcze. Pomijając fakt, że gościu nawet jezyka nie zna i wchodzi w polemikę z arbitrem.
« Powrót do wszystkich komentarzy