Oficjalnie: Ousmane Dembélé nie zagra w El Clásico

Dariusz Maruszczak

9 października 2019, 13:49

Mundo Deportivo

104 komentarze

Fot. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek poinformował o zawieszeniu Ousmane’a Dembélé na dwa mecze LaLigi w związku z czerwoną kartkę otrzymaną przez Francuza w starciu z Sevillą.

To oznacza, że skrzydłowy opuści nie tylko spotkanie z Eibarem, ale również rywalizację z Realem Madryt w El Clásico. Komitet ds. Rozgrywek nie uwzględnił odwołania Barcelony od czerwonej kartki pokazanej Dembélé przez Mateu Lahoza za skierowanie w stronę arbitra słów „jesteś bardzo zły”. Kataloński klub uważał, że piłkarz nie wyraził pogardy względem sędziego, ale organ RFEF nie zgodził się z tą interpretacją. Teraz Barcelona prawdopodobnie odwoła się od tej decyzji do Komitetu Apelacyjnego, a w ostateczności do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Komitet ds. Rozgrywek poinformował również, że Gerard Piqué zostanie zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu piątej żółtej kartki w tym sezonie. W jednym spotkaniu nie będzie mógł zagrać również Ronald Araujo, który także otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Sevillą. Według Komitetu ds. Rozgrywek w spornej sytuacji był kontakt między Urugwajczykiem a rywalem, co nie pozwala na zdyskredytowanie decyzji arbitra.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A Modrc pauzował tylko 1 mecz i nawet asystę zanotował z Villareal, ratując Madryt przed porażką. Tutaj było oczywiste że nie ma szans na odwołanie się od czerwa Dembele żeby zdążył na El Classico, no na to to Madryt nigdy nie pozwoli. Zawsze tak było i będzie. Jednak Madryt takim zachowaniem zawsze strzelał sobie w stopę, bo zawsze przegrywał uniemożliwiając piłkarzowi Barcelony na występ w meczu z nimi. Barcelona wygra ten mecz :)

@cyron1 Araujo będzie pauzował jeden mecz za czerwo podyktowane za faul, tak samo Modrić. Dumbele dwa mecze za obrazę sędziego. Sprawdź przepisy, później się wypowiadaj.

@dami909 Teorie spiskowe teoriami, ale akurat tu nie masz czystych sytuacji. Nie chodzi o Dembele, ale Araujo dostał kartkę za faul którego nie było a uzasadnieniem jest, że był kontakt (co z tego że bark w bark) więc sędzia miał prawo użyć kartki. Co do Modricia, to owszem, dostał słusznie czerwoną kartkę, problem w tym, że na początku sezonu przepisy dotyczące ataku na achillesa nie przewidywały kary 1 meczu zawieszenia a od 2 spotkań do 30 dni.

@dami909 Nie znasz się na przepisach to się nie wypowiadaj, Modric powinien pauzować co najmniej 2 mecze, ale ale, musi pomóc białym w ciężkim meczu. Nawet na stronie RM był artykuł że 2 mecze kary powinno być. A Dembele zasłużył na taką karę i w tym przypadku komitet się nie ugnie jak w przypadku Modricia, to jest różnica, podwójne standardy już od dziesięcioleci.
« Powrót do wszystkich komentarzy