Oficjalnie: Ousmane Dembélé nie zagra w El Clásico

Dariusz Maruszczak

9 października 2019, 13:49

Mundo Deportivo

104 komentarze

Fot. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek poinformował o zawieszeniu Ousmane’a Dembélé na dwa mecze LaLigi w związku z czerwoną kartkę otrzymaną przez Francuza w starciu z Sevillą.

To oznacza, że skrzydłowy opuści nie tylko spotkanie z Eibarem, ale również rywalizację z Realem Madryt w El Clásico. Komitet ds. Rozgrywek nie uwzględnił odwołania Barcelony od czerwonej kartki pokazanej Dembélé przez Mateu Lahoza za skierowanie w stronę arbitra słów „jesteś bardzo zły”. Kataloński klub uważał, że piłkarz nie wyraził pogardy względem sędziego, ale organ RFEF nie zgodził się z tą interpretacją. Teraz Barcelona prawdopodobnie odwoła się od tej decyzji do Komitetu Apelacyjnego, a w ostateczności do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Komitet ds. Rozgrywek poinformował również, że Gerard Piqué zostanie zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu piątej żółtej kartki w tym sezonie. W jednym spotkaniu nie będzie mógł zagrać również Ronald Araujo, który także otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Sevillą. Według Komitetu ds. Rozgrywek w spornej sytuacji był kontakt między Urugwajczykiem a rywalem, co nie pozwala na zdyskredytowanie decyzji arbitra.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Śmieszne to jest, wszędzie wokół trąbią o tym, że Lahoz zbłaźnił się i to zresztą nie pierwszy raz, tymczasem jaśnie szanowny komitet dalej ślepo brnie i udaje że wszystko jest w porządku. Ręka rękę myje, szkoda bo przyznanie się do błędu też jest pewną sztuką i jakieś tam pozytywne wrażenie by pozostało, a tak...no cóż, pozostaje tylko z zazdrością patrzeć na poziom sedziowania w Anglii, Niemczech czy we Włoszech.

@Catalanian1991 Bo w Anglii jest niby lepsze sędziowanie xd W tym sezonie już nie raz VAR swoje, sędzia swoje i żyje się dalej
« Powrót do wszystkich komentarzy