Oficjalnie: Ousmane Dembélé nie zagra w El Clásico

Dariusz Maruszczak

9 października 2019, 13:49

Mundo Deportivo

104 komentarze

Fot. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek poinformował o zawieszeniu Ousmane’a Dembélé na dwa mecze LaLigi w związku z czerwoną kartkę otrzymaną przez Francuza w starciu z Sevillą.

To oznacza, że skrzydłowy opuści nie tylko spotkanie z Eibarem, ale również rywalizację z Realem Madryt w El Clásico. Komitet ds. Rozgrywek nie uwzględnił odwołania Barcelony od czerwonej kartki pokazanej Dembélé przez Mateu Lahoza za skierowanie w stronę arbitra słów „jesteś bardzo zły”. Kataloński klub uważał, że piłkarz nie wyraził pogardy względem sędziego, ale organ RFEF nie zgodził się z tą interpretacją. Teraz Barcelona prawdopodobnie odwoła się od tej decyzji do Komitetu Apelacyjnego, a w ostateczności do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Komitet ds. Rozgrywek poinformował również, że Gerard Piqué zostanie zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu piątej żółtej kartki w tym sezonie. W jednym spotkaniu nie będzie mógł zagrać również Ronald Araujo, który także otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Sevillą. Według Komitetu ds. Rozgrywek w spornej sytuacji był kontakt między Urugwajczykiem a rywalem, co nie pozwala na zdyskredytowanie decyzji arbitra.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy gdyby chodziło o perspektywę meczu z innym przeciwnikiem niż real to czy też by dostał dwa mecze. Araujo który raczej nie byłby brany pod uwagę przy okazji meczu z realem jeden mecz, Dembele dwa. Zobaczymy co wydarzy się z Eibarem, dobrze że nie będzie tam lachoza. Patrząc na to wszystko naprawdę można się nabawić spiskowej teorii dziejów.

@slayer Tak, były podawana przykłady z zeszłego i poprzednich sezonów, gdzie za takie słowa dostawało się min 2 mecze zawieszenia. Niestety nie można tak reagować nawet na najgłupsze decyzje sędziego. Osmane osłabił zespół po raz kolejny, tym razem nie przez kontuzję, a zwykłą głupotę. Jestem jednak dobrej myśli, powinniśmy poradzić sobie i bez niego.
« Powrót do wszystkich komentarzy