Oficjalnie: Ousmane Dembélé nie zagra w El Clásico

Dariusz Maruszczak

9 października 2019, 13:49

Mundo Deportivo

104 komentarze

Fot. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek poinformował o zawieszeniu Ousmane’a Dembélé na dwa mecze LaLigi w związku z czerwoną kartkę otrzymaną przez Francuza w starciu z Sevillą.

To oznacza, że skrzydłowy opuści nie tylko spotkanie z Eibarem, ale również rywalizację z Realem Madryt w El Clásico. Komitet ds. Rozgrywek nie uwzględnił odwołania Barcelony od czerwonej kartki pokazanej Dembélé przez Mateu Lahoza za skierowanie w stronę arbitra słów „jesteś bardzo zły”. Kataloński klub uważał, że piłkarz nie wyraził pogardy względem sędziego, ale organ RFEF nie zgodził się z tą interpretacją. Teraz Barcelona prawdopodobnie odwoła się od tej decyzji do Komitetu Apelacyjnego, a w ostateczności do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Komitet ds. Rozgrywek poinformował również, że Gerard Piqué zostanie zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu piątej żółtej kartki w tym sezonie. W jednym spotkaniu nie będzie mógł zagrać również Ronald Araujo, który także otrzymał czerwoną kartkę w meczu z Sevillą. Według Komitetu ds. Rozgrywek w spornej sytuacji był kontakt między Urugwajczykiem a rywalem, co nie pozwala na zdyskredytowanie decyzji arbitra.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lahoz jaki jest każdy widzi... Ale czy nasi piłkarze za każdym razem muszą oblegać arbitra po decyzji, która im się nie spodobała? Od tego jest kapitan a reszta powinna zająć się graniem a nie dyskusjami.

@Stricker czerwona kartka i kazdy staje w obronie swojego kolegi, co w tym dziwnego?

@Rewolucja123 To, że mądry zawodnik mając już żółtą kartkę na koncie nie biegnie w kierunku arbitra machając łapami. Nasi piłkarze nadmiernie często robią tak trakcie meczu. Od tego jest kapitan, żeby dyskutować z sędzią, a nie cała reszta. Tacy zawodnicy jak Busquets, Pique i Suarez kłócą się o każde przewinienie, nawet wtedy gdy rację ma arbiter.

To jest niepoważne a nasila się najbardziej w meczach, w których nie idzie najlepiej sama gra.
« Powrót do wszystkich komentarzy