Ivan Rakitić: Chciałbym grać w Barcelonie, a nie tylko spacerować po mieście i kąpać się w morzu

Ela Rudnicka

9 października 2019, 09:45

Marca

98 komentarzy

Fot. Getty Images

Ivan Rakitić przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Chorwacji, która w najbliższych dniach rozegra dwa spotkania eliminacyjne do EURO 2020. Pomocnik udzielił wypowiedzi dla chorwackich mediów.

Nieobecność na poprzednim zgrupowaniu reprezentacji Chorwacji: Bolało mnie, kiedy czytałem i słyszałem, że nie chcę grać dla reprezentacji. To nieprawda. Nikt nie pragnie tego bardziej niż ja ani nie kocha Chorwacji mocniej niż ja. Nie byłem w 100% w formie z powodu wszystkich wydarzeń (zamknięcie okna transferowego – przyp. red.) i nie chciałem zepsuć humoru kolegom. Myślałem, że lepiej będzie zarówno dla mnie, jak i dla drużyny oczyścić umysł i w pełni przygotować się do gry.

Sytuacja w Barcelonie: Nie wiem, co się wydarzy. Chciałbym grać, a nie tylko być częścią drużyny. Zrobię wszystko, co tylko będzie możliwe, żeby zmienić moją obecną sytuację w kolejnych meczach. Mój kontrakt jest jeszcze ważny kilka lat, nie ma lepszego miejsca do gry niż Barcelona, to najlepszy klub na świecie. Chcę jednak grać, a nie tylko cieszyć się miastem, spacerować po nim i kąpać się w morzu...

Czy rozmawiał już z Valverde i Bartomeu?: Rozmawiałem z kilkoma osobami z klubu, wszyscy znali inne opcje, które miałem, to nie była tajemnica. Cały czas jak najlepiej życzę Barcelonie, ale chcę walczyć, tak żeby cała drużyna widziała, że jestem gotowy zawsze, kiedy muszę wyjść na boisko i dać z siebie wszystko. Chciałbym podziękować fanom za to, jak mnie przyjęli w ubiegły weekend. Jeśli jednak będę widział, że nic się nie zmieni, usiądziemy i jeszcze raz porozmawiamy o mojej sytuacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie przesadzajcie z tym, że grają lepsi od niego, no chyba, że na papierze .. Po pierwsze Rakieta swobodnie może grać za Busiego i w defensywie raczej nie odczujemy różnicy, a w ofensywie możemy tylko zyskać. Z drugiej strony De Jong też nie pokazał nam jeszcze swojej najlepszej wersji. W tym momencie gra dość zachowawczo. Stwierdzenie, że inni grają lepiej jest trochę na wyrost, bo Rakieta w formie, to i Realowi strzelał ładne bramki i często w ciężkich meczach był decydujący, jednocześnie mając świetne statystyki meczowe (celność podań, odbiory, podania kluczowe).
« Powrót do wszystkich komentarzy