Media: Piłkarze Barcelony próbowali bronić Dembélé, tłumacząc Mateu Lahozowi, że Francuz słabo mówi po hiszpańsku

Dariusz Maruszczak

8 października 2019, 11:15

Movistar, Gol, AS, Marca

74 komentarze

Fot. Getty Images

Według analizy przeprowadzonej przez hiszpańskie telewizje piłkarze Barcelony w specyficzny sposób próbowali ratować Ousmane’a Dembélé przed czerwoną kartką otrzymaną od Mateu Lahoza w spotkaniu z Sevillą.

Przypomnijmy, że według protokołu meczowego sędzia wyrzucił Francuza z boiska za to, że zawodnik powiedział w jego kierunku „bardzo zły, jesteś bardzo zły” po tym, jak chwilę wcześniej arbiter ukarał w podobny sposób Ronalda Araujo. Jak ujawniono w programie „El Dia Despues” telewizji Movistar na podstawie czytania z ruchu warg, Dembélé starał się bronić Leo Messi, który tłumaczył Lahozowi, że skrzydłowy „nie umie mówić”, sugerując niewielką znajomość języka hiszpańskiego u 22-latka. Według Argentyńczyka, a także wtórującego mu Gerarda Piqué, Dembélé miał powiedzieć „bardzo źle, jest bardzo źle”, co nie było skierowane do arbitra. Lahoz odpowiedział stanowczo: „nie, bardzo zły” i nie zanotował uwag piłkarzy w protokole meczowym.

Hiszpańskie media podają również inne informacje na temat rozmów zawodników z Lahozem. Telewizja Cuatro uważa, że sam Messi użył określenia „zły” w kierunku arbitra. Z kolei Movistar relacjonuje napiętą wymianę zdań między Luisem Suárezem i sędzią spotkania z Sevillą. Lahoz ukarał Urugwajczyka żółtą kartką, gdy ten wpadł w obrońcę andaluzyjskiego zespołu w polu karnym rywali. Suárez upierał się, że się poślizgnął, ale arbiter tylko wpatrywał się w niego z miną nietolerującą sprzeciwu. Napastnik w końcu powiedział „nie można rozmawiać?”, ale odpowiedzi Lahoza telewizja już nie odnotowała, za to później 42-latek kilkakrotnie ostrzegł El Pistolero, żeby nie popełnił błędu. Suárez odburknął mu „wy też nie...”.

Wciąż nie wiadomo, jaka kara czeka Ousmane’a Dembélé, którego występ w meczu z Realem Madryt jest zagrożony. Jutro decyzję w tej sprawie ma podjąć Komitet ds. Rozgrywek, a Barça ma odwołać się od czerwonych kartek otrzymanych przez Francuza i Araujo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja tam zawsze go lubiłem i broniłem, wielki talent, już nie raz pisałem ze jeszcze odpali i to będzie tym razem, gość nie gra multum czasu, nagle wraca i wyniki lepsze, i jest pierwszoplanowa postacią na boisku, ja tak jestem jakiś czas we Szwajcarii i nadal słabo mówię tym językiem, dużo pracuje, nie mam siły i czasu.

#LahozKretyn
« Powrót do wszystkich komentarzy