Wczorajsza czerwona kartka była pierwszą w karierze Ousmane'a Dembélé

Ela Rudnicka

7 października 2019, 17:30

AS

45 komentarzy

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé został wczoraj ukarany pierwszą czerwoną kartką w karierze po tym, jak w ramach protestów powiedział sędziemu Lahozowi, że jest „bardzo zły”.

Napastnik nie otrzymał nigdy wcześniej czerwonej kartki w żadnym z 147 rozegranych przez niego klubowych meczów (w barwach Rennes, Borussii Dortmund i Barcelony). Nie zdarzyło mu się to również w żadnym z 43 spotkań rozegranych w barwach reprezentacji Francji. Po raz pierwszy doszło do tego dopiero wczoraj, kiedy podbiegł do grona piłkarzy, którzy otoczyli sędziego Mateu Lahoza, po tym jak czerwoną kartkę dostał Ronald Araujo, i skierował do niego wspomniane wyżej słowa.

Przyczyny takiego zachowania piłkarza nie są znane i wydają się dość dziwne. Pytany o boiskowe wydarzenia Ernesto Valverde odpowiedział w następujący sposób: − Nie wiem, co Ousmane powiedział arbitrowi, ale trudno wydusić z niego coś po hiszpańsku. Nie sądzę, by było to długie zdanie.

Dembélé ma na swoim koncie wiele kontuzji, spóźnień, ale nie był nigdy bohaterem podobnych sytuacji na boisku. Hiszpański AS dopatruje się w takim zachowaniu próby obrony słabszych i pomocy koledze, który w debiucie w oficjalnym meczu Barcelony wyrzucony został z boiska. Niewykluczone również, że Francuz był po prostu zły na sędziego.

W konsekwencji piłkarz najprawdopodobniej nie będzie mógł wystąpić w zbliżającym się El Clásico. Valverde dał mu szansę gry w pierwszym składzie, jakiej nie otrzymał wczoraj chociażby jego rodak Antoine Griezmann. Dembélé na boisku pokazał się z bardzo dobrej strony – rozpoczął akcję, która dała Barcelonie pierwszego gola, a później zapisał na swoim koncie trzecią z bramek. Był bliski rozegrania pierwszego meczu bez żadnych dolegliwości od dłuższego czasu. Niestety wszystko skończyło się inaczej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy tylko mnie to tak mocno śmieszy jak sobie wyobrażam że facet podchodzi do faceta i mówi "bardzo zły, jesteś bardzo zły" XD

@j8rzozi No i ten sie obraza :)
« Powrót do wszystkich komentarzy