Christophe Dugarry: Antoine Griezmann musi zachować spokój, Barça go potrzebuje

Radek Koc

4 października 2019, 22:00

RMC, Sport

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Były zawodnik Barcelony i były reprezentant Francji Christophe Dugarry w zdecydowany sposób odniósł się do delikatnej sytuacji Antoine'a Griezmanna w katalońskim klubie. 

- Chcę wesprzeć Griezmanna. Chcę mu powiedzieć: "Słuchaj, byłeś w jednej z najgorszych drużyn na świecie (odnosi się do Atlético Madryt) i nic nie wygrałeś. Natomiast teraz jesteś w klubie, którego styl gry cię zachwyca. Masz tam ogromne szanse na wygranie trofeów. Czekaj spokojnie!". 

- Griezmann to inteligentny i utalentowany piłkarz. Znam trochę Barçę i mogę powiedzieć, że to bardzo skomplikowany klub. Tam zawsze istniały klany... Antoine musi zachować spokój. Musi się odciąć od tych okoliczności i skupić się na dalszej pracy. Jego wysiłek się opłaci. Być może jego dopasowanie z taktycznego punktu widzenia jest skomplikowane, ale ciężko mi uwierzyć, aby piłkarz obdarzony takim talentem nie potrafił się dobrze zgrać z resztą zespołu. Mówię zupełnie szczerze - Barça potrzebuje Griezmanna. 

- Klub zapłacił za niego 120 milionów euro i ten transfer spotkał się z aprobatą trenera Valverde. Poza Griezmannem, jakimi innymi opcjami dysponuje Valverde? Dembélé? To utalentowany chłopak, ale jeszcze bardzo młody... 

- Griezmann może się czuć urażony, ale to zwycięzca i jego samopoczucie pozostanie niezmienne. W końcu będzie tak, że Piqué, Messi, Suárez i cała reszta uświadomią sobie, że ten chłopak ma dużą jakość piłkarską i może im pomóc w osiągnięciu celów drużyny. Na razie wydaje się, że te cele są bardzo daleko. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Robia z Grizza pilkarza .ktory nie zrobil dosłownie nic...co za ludzie,przeciez to poczatek sezonu i musi wejsc w ten rytm ktorego wielu zawodnikom brakuje,poza tym 3 bramki ma strzelone w lidze..wiem ze nie wnosi na razie nic w stylu zachwytem WOW,ale nie jest najgorszy ..

@kks1986 Jak nie zrobil wygral mecz z Betisem!!!
« Powrót do wszystkich komentarzy