TNT Sports: Marcelo Gallardo faworytem do zastąpienia Ernesto Valverde [Aktualizacja]

Julia Cicha

4 października 2019, 10:09

AS, TNT Sports

237 komentarzy

Fot, Getty Images

Barcelona nie jest w najlepszym momencie. Mimo że ma świetny skład, wydaje się, że Ernesto Valverde nie udaje się sprawić, by piłkarze grali tak jak w poprzednich sezonach. Wiele osób krytykuje trenera, a argentyńskie TNT Sports ujawniło, że w przypadku zwolnienia Txingurriego jego miejsce może zająć Marcelo Gallardo.

W programie „Primera Tapa” zapewniono, że taka decyzja może zostać podjęta, jeśli Valverde nie będzie w stanie poprawić gry zespołu. W takiej sytuacji Marcelo Gallardo, obecny trener River Plate, będzie pierwszym wyborem Barcelony. Szkoleniowiec jest Argentyńczykiem, co zawsze działa na jego korzyść, ponieważ prowadziłby Leo Messiego. Warto dodać, że zawodnik umieścił go niedawno na trzecim miejscu wśród najlepszych trenerów w głosowaniu FIFA The Best.

Gallardo nie podejmie jednak decyzji pochopnie, ponieważ obecnie znajduje się w dość delikatnej sytuacji w trakcie sezonu. W Copa Libertadores, które wygrał w poprzedniej kampanii, pokonał Boca w pierwszym meczu, ale czeka go jeszcze rewanż. Szkoleniowiec ma umowę do 2021 roku. Interesowało się nim wiele klubów, ale nie sprawiło to, że chciałby opuścić River. Nie będzie więc łatwo wyciągnąć go z Argentyny.

Aktualizacja

Sport i Mundo Deportivo podają, że Barcelona zaprzeczyła jakimkolwiek kontaktom z Marcelo Gallardo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja znowu uważam ze powinien przyjść ktoś z Europy i to z topu, najlepiej Pep, później u mnie w kolejce by był ktoś z dwójki Haag z Ajaxu lub Nagellsman, jest w tym momencie kilku konkretnych trenerów których można wyciągnąć, najlepiej gdyby to był ktoś z tej trójki

@Kamil6 żaden z nich nie przyjdzie.

@MarioVeB! Może Marcelino?
« Powrót do wszystkich komentarzy