TNT Sports: Marcelo Gallardo faworytem do zastąpienia Ernesto Valverde [Aktualizacja]

Julia Cicha

4 października 2019, 10:09

AS, TNT Sports

237 komentarzy

Fot, Getty Images

Barcelona nie jest w najlepszym momencie. Mimo że ma świetny skład, wydaje się, że Ernesto Valverde nie udaje się sprawić, by piłkarze grali tak jak w poprzednich sezonach. Wiele osób krytykuje trenera, a argentyńskie TNT Sports ujawniło, że w przypadku zwolnienia Txingurriego jego miejsce może zająć Marcelo Gallardo.

W programie „Primera Tapa” zapewniono, że taka decyzja może zostać podjęta, jeśli Valverde nie będzie w stanie poprawić gry zespołu. W takiej sytuacji Marcelo Gallardo, obecny trener River Plate, będzie pierwszym wyborem Barcelony. Szkoleniowiec jest Argentyńczykiem, co zawsze działa na jego korzyść, ponieważ prowadziłby Leo Messiego. Warto dodać, że zawodnik umieścił go niedawno na trzecim miejscu wśród najlepszych trenerów w głosowaniu FIFA The Best.

Gallardo nie podejmie jednak decyzji pochopnie, ponieważ obecnie znajduje się w dość delikatnej sytuacji w trakcie sezonu. W Copa Libertadores, które wygrał w poprzedniej kampanii, pokonał Boca w pierwszym meczu, ale czeka go jeszcze rewanż. Szkoleniowiec ma umowę do 2021 roku. Interesowało się nim wiele klubów, ale nie sprawiło to, że chciałby opuścić River. Nie będzie więc łatwo wyciągnąć go z Argentyny.

Aktualizacja

Sport i Mundo Deportivo podają, że Barcelona zaprzeczyła jakimkolwiek kontaktom z Marcelo Gallardo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żadnych wynalazków spoza Europy!!!! Najlepsza opcja to obecny trener Ajaxu

@denks1984 patrz na to racjonalnie w trakcie sezonu będą brać najlepsza możliwą opcje, przecież to jest oczywiste że nie wyciągną żadnego trenera z większego klubu jak na przykład Ten Hag, Klopp czy Keoman. Będą szukać wśród wolnych trenerów lub w mniejszych klubach z których łatwiej wyciągnąć trenera.

@YoungMan napisałem tylko ko jest najbliższy stylem i najlepiej pasowałby Barcelonie , wg mnie po Pepie to najlepsza opcja dla Blaugrany, co innego szanse na jego pozyskanie teraz

@denks1984 W takim razie zgadzam sie z tobą, już nie raz pisałem że chciałbym Ten Haga po zakończeniu sezonu, ale na tą chwile chciałbym żeby spróbowali Wengera na ławce trenerskiej przynajmniej do końca sezonu, ludzie krytykują go i mają za co patrząc na Arsenal pod jego wodza przez ostatnie lata jakie tam spędził, ale on tam sie po prostu zasiedział. Wenger lubi ofensywna piłkę i wydaje mi się, że pasowałby idealnie do Barcy w końcu kiedyś na Arsenal mówiono "mała Barcelona".

@denks1984 zdecydowanie tylko Ten Hag ! To idealny trener dla Barcy. Nie wiem jak Barca mogła nie zrobić wszystkiego żeby go ściągnąć latem. Ile bym dał , żeby zobaczyć Barce grająca tak jak Ajax...aż popuściłem...
« Powrót do wszystkich komentarzy