Antonio Conte skrytykował sędziego po meczu Barcelony z Interem

Dariusz Maruszczak

3 października 2019, 10:05

AS

55 komentarzy

W swoich pomeczowych wypowiedziach dla telewizji Sky Sports oraz na konferencji prasowej dla pozostałych przedstawicieli mediów trener Interu Antonio Conte wyraził niezadowolenie z pracy arbitra Damira Skominy i podkreślił, że jego zespół zasłużył na więcej w rywalizacji z Baceloną.

Po zakończeniu spotkania z Dumą Katalonii Conte podzielił się z telewizją Sky Sports swoimi wrażeniami dotyczącymi tej rywalizacji. – Czy brakowało nam rzutu karnego? Nie tylko tego. Jestem zły, ponieważ widziałem pewne sytuacje, które nie zostały rozwiązane w odpowiedni sposób. Takie miałem wrażenie z ławki. Arbiter mnie upomniał, a ja poprosiłem go o szacunek. Sędziowie powinni go mieć dla tych, którzy przyjeżdżają tutaj grać w futbol. Mają napisane to słowo na swoich koszulkach i szacunek powinien być wzajemny. To wszystko spowodowało u mnie rozgoryczenie. Sędzia nie był nowicjuszem, ale czołowym arbitrem, który prowadził ostatni finał Ligi Mistrzów, więc warunki nie powinny mieć dla niego znaczenia. To jednak wszystko, nie chcę szukać wymówek dla swoich piłkarzy.

– Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie sprawić Barcelonie kłopoty, ale powinniśmy zabić mecz w pierwszej połowie. Jednakże nie sądzę, żeby wynik był sprawiedliwy. Nie możemy być usatysfakcjonowani: przegraliśmy i będziemy mieli teraz pod górę w Lidze Mistrzów. Musimy być bardzo źli – dodał.

Conte powtórzył swoje wnioski na konferencji prasowej, na której był w dużej mierze pytany o arbitra, ale również o poziom gry jego piłkarzy.

Jaka jest twoja analiza meczu?

W drugiej połowie wszystko się zmieniło przez jedną sytuację. Nasz piłkarz został kopnięty w polu karnym i nie odgwizdano na naszą korzyść możliwego rzutu karnego. Moim zdaniem budzi to wielkie wątpliwości. Później doszło do wyrównania i spuściliśmy głowy. Spadł poziom kondycji, za głęboko się cofnęliśmy, a Barcelona zaczęła naciskać i objęła prowadzenie. Czuję się bardzo źle, ponieważ uważam, że zasługiwaliśmy na więcej. Barça ma wspaniałych piłkarzy zdolnych do rozegrania niewiarygodnych akcji i gratuluję jej zwycięstwa.

Wolisz wspaniały mecz czy korzystny rezultat?

Kto mnie zna, ten wie, że trudno mi przetrawić porażki. To prawda, że moglibyśmy być usatysfakcjonowani, ponieważ graliśmy z czołową drużyną i wyrządziliśmy jej szkodę. Tu szklanka jest do połowy pełna. Kiedy zostawia się tak duży zespół przy życiu, na koniec można za to zapłacić. Graliśmy dobrze i z charakterem, ale mogliśmy bardziej zranić rywala i przegraliśmy, więc mamy tylko jeden punkt na koncie, a z tej perspektywy szklanka jest do połowy pusta. Chcemy mieć mentalność zwycięzców i nie zadowolimy się dobrą grą, jaką pokazaliśmy.

Rozmawiając o szacunku, czy chcesz coś dodać na temat sędziowania na Camp Nou?

Każdy, kto oglądał mecz, wie, o czym mówię. Od początku spotkania miałem uczucie dyskomfortu, nie wiem, jak to wyjaśnić. Arbiter okazał mi brak szacunku. Musimy szanować sędziów, ale oni nas też. Być może się mylę, ale jestem szczery i bardzo rozgniewany. Miałem nieprzyjemne wrażenie przez cały mecz.

Jaka jest zasługa Barcelony i wina twojego zespołu w końcowym rezultacie?

Musimy zrozumieć, w jakim stopniu jest to nasza wina, a gdzie zaczyna się siła Barcelony. Do epizodu z możliwym rzutem karnym dla nas byliśmy bardzo silni i odpowiadaliśmy na każdy cios, ale później po golu wyrównującym było nam znacznie trudniej, ponieważ zmniejszyła się nasza pewność siebie.

Co powiesz swoim piłkarzom?

Z jednej strony jestem zadowolony, ponieważ moi chłopcy dobrze zareagowali, ale zdradziłbym swoją mentalność, gdybym powiedział, że wyjadę stąd szczęśliwy. Musimy być źli i rozczarowani, ponieważ wracamy z zerowym dorobkiem punktowym.

Chcesz coś jeszcze wyjaśnić na temat sędziowania, żeby uniknąć nieporozumień?

Chcę, żeby było jasne, że nie krytykuje arbitra. Po prostu tłumaczę, że widziałem sytuacje, które nie podobały mi się w związku z nim, ale być może się mylę. Prowadził finał Ligi Mistrzów, a Camp Nou to Camp Nou.

Fot. Clement Bucco-Lechat / CC BY-SA 3.0

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O co jemu chodzi z tym sędzia ?? Ze dał mu ŻK ?? Karny raczej nie był pewny(moim zdaniem dobra decyzja), a ja paradoksalnie prze dobra godzinę meczu miałem wrażenie że Skomina faktycznie nie kontroluje meczu, ale bardziej sędziuje pod Inter :P
« Powrót do wszystkich komentarzy