Oficjalnie: Komitet ds. Rozgrywek ukarał Barcelonę grzywną w wysokości 300 euro [Aktualizacja 16:05]

Julia Cicha

26 września 2019, 14:27

RFEF

75 komentarzy

Fot. Getty Images

Komitet ds. Rozgrywek ukarał dziś FC Barcelonę grzywną w wysokości 300 euro za prowadzenie rozmów z Antoine'em Griezmannem, gdy był on jeszcze zawodnikiem Atlético. Poniżej można zapoznać się ze streszczeniem postanowienia Komitetu.

Komitet ds. Rozgrywek zajął się oceną trzech kwestii, starając się stwierdzić, czy prawdą jest, że:

  1. FC Barcelona rozpoczęła rozmowy z zawodnikiem Atlético Madryt Antoine’em Griezmannem, gdy ten miał umowę z klubem ważną do sezonu 2022/23.
  2. FC Barcelona nie zakomunikowała z odpowiednim wyprzedzeniem i na piśmie Atlético, że zamierzała rozpocząć negocjacje z piłkarzem.
  3. Antoine Griezmann podpisał umowę z FC Barceloną w czasie zakazanym przez regulamin RFEF, a więc wcześniej niż na sześć miesięcy przed końcem umowy.

Po przeanalizowaniu dowodów Komitet ds. Rozgrywek stwierdził, że:

  1. Negocjacje/rozmowy między FC Barceloną a Antoine’em Griezmannem miały miejsce, gdy łączył go kontrakt z Atlético Madryt.
  2. Nie zostało udowodnione, że doszło do jakiejkolwiek komunikacji ze strony FC Barcelony w sprawie rozmów, które zamierzała rozpocząć z Griezmannem. W przeciwieństwie do tego, co twierdzi Barcelona, to ona powinna była przedstawić dowody na przekazanie takich informacji. Nie wymaga się od Atlético, by udowodniło ono, że nie doszło do żadnej komunikacji i przekazania na piśmie informacji o rozpoczęciu rozmów z zawodnikiem.
  3. Nie zostało udowodnione, że FC Barcelona i Antoine Griezmann podpisali kontrakt, gdy Francuz miał jeszcze ważną umowę z Atlético.

FC Barcelona przyznała, że negocjowała z Griezmannem już w maju, w związku z czym złamała pierwszy z wymienionych wyżej punktów. Komitet podkreśla jednak, że do rozmów doszło już po oficjalnym ogłoszeniu przez piłkarza chęci odejścia z Atlético. Przepis o obowiązku pisemnego poinformowania o rozpoczęciu negocjacji służy uświadomieniu klubowi, że jego zawodnik chce odejść, oraz umożliwieniu mu reakcji. W tym przypadku jasne jest, że mimo braku informacji ze strony Barcelony Atlético wiedziało o zamiarach Griezmanna. Te fakty uniemożliwiają zakwalifikowanie działań Barcelony jako rażącego złamania artykułu 88 Kodeksu Dyscyplinarnego RFEF.

Z dostępnych do nałożenia kar zaproponowano grzywnę w wysokości 300 euro lub zamknięcie Camp Nou na jeden mecz. Komitet zdecydował się na pierwszą z opcji, mimo że wie, że grzywna ma wymiar symboliczny. Zdaje sobie również sprawę, że taka kara nie sprawi, że ten oraz inne kluby w przyszłości zmienią swoje zachowanie. Niemniej jednak nie jest to wystarczającym powodem, by zamknąć stadion na jeden mecz, co jest przewidziane jako kara za wykroczenia o innej naturze. Równocześnie trzeba dodać, że Antoine Griezmann został zwolniony z wszelkiej odpowiedzialności.

Aktualizacja

Deportes Cuatro podaje, że Atlético chce dojść do porozumienia z Barceloną, by kwota transferu Griezmanna była wyższa niż 120 milionów euro. Wtedy nie odwoła się do Trybunału Najwyższego.

Aktualizacja 16:05

Źródła z Barcelony potwierdziły ESPN, że klub odwoła się od sankcji do Komitetu Apelacyjnego, ponieważ nie zrobił nic złego i nie istnieją żadne dowody. Podobne informacje podaje Mundo Deportivo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już nam braknie na Nyemara ... :)

Witam, czy byłby ktoś zainteresowany kupnem dwóch biletów na mecz Barcelona Valladolid 29.10. ? Niestety zmienili datę meczu z 30 na 29 października . Tak się składa, że wylot mam 30 rano. Biletów nie można zwrócić a jedynie odsprzedać.

Bedziem bulić xD

co wy gadacie o jakims braku transferów? przecież nie zgłosili tego do FIFA

To tak jakby na 3 minuty isc do więzienia !! ????????????
Ale niech sie odwołują, bo tu chodzi o prawde a nie o jakies grosze, ktorych chcialbym byc posiadaczem :'(

Zaakceptowanie tej kary to przyznanie się Barcy do winy. Nie mogą na to pozwolić.

Ale to jest 300!! Euro czy 300 tyś? Czy 300 mln?

Widzę że większość ma heheszki z wysokości kary i faktu, że Barcelona będzie się odwoływać od tej kary, a tym samym po prostu potwierdzacie że nie rozumiecie sedna sprawy. Zaakceptowanie tej kary niesie za sobą kolejne konsekwencje. Teraz 300 euro, a za chwilę skarga pójdzie do innych instytucji i Barca będzie miała przesrane i kary będą dużo dotkliwsze.

Skandal ! Skandal ! :O

Pol tygodniowli Messiego... Mozna by za to 10 Suarezow przez miesiac wyzywic...

Dobrze, że sie odwołują i walczą o wizerunek i niewinność. Nie wiem skąd to zdzwinienie niektórych.

Mogą się odwołać? Albo chociaż rozłożyć na raty?
Skandal!

Trzeba będzie złożyć wniosek o rozłożenie tego na raty...

Serio ? Oni sie od 300€ beda odwolywac jeszcze ?

Wie ktos moze jak sprawdzic kto wygral 4 kolejke w lidze typerow bo tylko 3 pierwsze sie wyswietlaja? Z gory dzieki

Jestem ciekaw z czego większość was śmieszkuje. Z Neymarem też zaczęło się od udowodnienia jednej małej rzeczy. A tu dowiedziono najważniejszego . Negocjowana kiedy nie można było tego robić. Pierwsza cegiełka muru obronnego już się zawaliła. A powiedzmy sobie szczerze Atle ma w dupie czy nam zamkną stadion czy dadzą 300 czy 300tyś. kary. Im zależy na udowodnieniu podpisania kontraktu wcześniej i uzyskania z tego tytułu 80 mln brakujących do ówczesnej klauzuli. Więc mają się o co odwoływać. A był przecież artykuł, że dokumenty na to co udowodniono dał jakiś wysiudany z kasy agent. Zarwz ktoś se przypomni, że jemu też należy się z 200tys. z jskiegoś tytułu a jak nie pokaże wcześniejszą umowę. W stprawie DiS Neymara do dziś zdobywa nowe dokumentu i mimo, że były płacone kary, zawierane porozumienia to jak są miliony do ugrania to trzeba próbować.
Bez względu na to jak to się skończy niżej zarząd znowu umoczony. Prowizje od prowizji od umów od praw. Wszystko pochowane w umowach za umowami. Aż strach czekać na konsekwencje działań tego zarządu. No ale to jak z 500+. Dajemy bo mamy.....TERAZ....to, że odbije się to za 5-10 lat. Kogo to obchodzi.

Brawo zarząd, brawo Bartomeu kolejny raz pokazuje, że nie nadaje się na prezydenta.

Coś czuję, że ta grzywna dla Barcy to taka pułapka. Zapłacenie jej to będzie swego rodzaju przyznanie się do winy co otworzy kolejne drzwi dla ATM aby was pozwać na większą sumę. Bo nie chce mi się wierzyć, że komitet ośmieszałby się tymi marnymi 300 euro.

Nie oszukujmy się, grzywna ma wymiar symboliczny i jest to śmieszne... Natomiast jest to kolejna aferka naszego jakże transparentnego zarządu. Miejmy nadzieję że Bartek przy następnych wyborach zostanie wywieziony na taczkach jak najdalej od Barcelony...

No i pozbawieni transferow na 2 sezony...

Bartek to zapłaci drobnymi z kapsy

hmmm zapłacić karę,czy iść przeprosić Atletico i oddać im te 80 mln?

To po zimowych transferach :)

W Polsce są Sensacje XX wieku, a w Hiszpanii Przepisy XIX wieku.

To możemy zapomnieć o Neymarze, eh

Poprawili mi humor tą informacją :D

Teraz każdy śmieszkuje, ale jak się pojawiła informacja, że jest wszczęte postępowanie w tej sprawie, to przypomnijcie sobie wtedy te komentarze tutaj. Wyzywanie zarządu, Bartomeu itd. zanim cokolwiek zostało wyjaśnione :-)

A potem zdziwieni że nikt nie chce z nimi negocjować i trzeba klauzulę wpłacać... brawo zarząd..

Mam nadzieję że złożą odwołanie, ew prośbę o możliwość spłaty w ratach

Wiadomo kogo bedzie trzeba sprzedać na spłate?;)

Trzy razy sprawdzałem czy po "300" nie ma "mln". :D

Hahaha to niezła grzywna :D nawet śmiechłem

To Griezmann może sam im nawet zapłacić. Tyle ma przy sobie jak idzie po chipsy.

No to Messi może pożegnać się z podwyżką. Ta grzywna pozbawi również transferów przed następnym sezonem. To jest kurła dramat...

Ehh.... "ukarał Barcelonę grzywną w wysokości 300 euro" no to trzeba brać kredyt na spłatę :D

'Z dostępnych do nałożenia kar zaproponowano grzywnę w wysokości 300 euro lub zamknięcie Camp Nou na jeden mecz.' Dziwne że wybrali pierwszą karę...

Oficjalnie: FC Barcelona może zbankrutować z powodu wysokiej kary za karę w sprawie transferu Griezmanna!

No to Atletico utarło Barcelonie nosa... Teraz pewnie Bartkowi głupio

300 euro???????????? z pewnością usatysfakcjonuje to Atletico.

O kurcze chyba Barca polegnie po takiej karze.

Można w ratach?

Po tym co zobaczyłem z Granadą to stwierdzam że to zdecydowanie wygórowana kara.

Pewnie sprzątaczce utną premię ;/

To rzeczywiście było o co się kłócić :)
konto usunięte

Szlag ! Kolejna pożyczka w drodze.

Smiech na sali :-D:-D:-D
Komentarz usunięty przez użytkownika

I znowu będzie trzeba ucinać pensje piłkarzy ehh

Można by rzec,jak nie idzie to nie idzie...
Przynajmniej dobrze że to taka kara na niby bo jakby przydzwonili by nam z grubej rury to byśmy się z tej kary nie podśmiewali.

Może zrobimy zbiórkę, aby pomóc naszemu ukochanej klubowi? :D

Ja nie wiem co to będzie z finansami Barcy jak zapłacą to 300 euro xD

Duuuuuużoooooo :-)