Javier Tebas potwierdza, że Barcelona prosiła o przełożenie meczu z Villarrealem

Ela Rudnicka

25 września 2019, 16:00

Sport

10 komentarzy

Javier Tebas potwierdził wczoraj podczas World Football Summit, że Barcelona dwukrotnie prosiła o przełożenie meczu z Villarrealem z powodu poniedziałkowej gali FIFA The Best. LaLiga nie zgodziła się na taki krok, mając na uwadze fakt, że miałby on również wpływ na terminy pozostałych spotkań.

- Barcelona prosiła o to, ale ustaliliśmy daty i godziny spotkań już trzydzieści dni wcześniej. Ciężko jest dokonać takich zmian w przypadku spotkań rozgrywanych w środku tygodnia. Musielibyśmy wtedy zmienić również godziny pozostałych meczów. Wiedzieliśmy, że gala The Best nie skończy się bardzo późno. Poza tym mamy umowę z operatorami, która zakłada, że godziny meczów nie mogą się na siebie nakładać. Gdyby chodziło tylko o Barcelonę, zmienilibyśmy godzinę.

Prezes LaLigi w ciepłych słowach wypowiedział się również nt. Leo Messiego, który w poniedziałek odebrał nagrodę FIFA The Best. - Leo Messi to najlepszy piłkarz na świecie, mamy szczęście, że gra w naszej lidze. Nie wyobrażam sobie, że miałoby go tutaj nie być. Mam nadzieję, że skończy swoją karierę w Hiszpanii.

Tebas podkreślił również, że chciałby, żeby Neymar wrócił do Hiszpanii, pod warunkiem, że zachowywałby się w odpowiedni sposób.

Hiszpana pytano również o konflikt z RFEF odnośnie do rozgrywania meczów w poniedziałki i piątki. - Sprawa jest w toku. Mam nadzieję, że spotkania w tym sezonie będą rozgrywane w poniedziałki, to dla nas bardzo ważne.

Na zakończenie skrytykował jeszcze projekt utworzenia europejskiej Super Ligi, która miałaby zastąpić Ligę Mistrzów. - To rozgrywki, które wyrządzą ogromne szkody krajowym ligom. Obecny model bardzo dobrze się sprawdzał, musimy go bronić.

Fot. SubiGol1986 / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może jakieś okulary mu dorobić, to by chociaż nie odrzucało aż tak bardzo to jego zdjęcie?

Zaczynam to lubić...
konto usunięte

"Chciałbym, żeby Neymar wrócił do Hiszpanii, pod warunkiem, że zachowywałby się w odpowiedni sposób i grał w odpowiednim klubie."

Zmieńcie to zdjęcie :D

Oo dziś akurat z sensem

Czyżby zawodnicy już byli zajechani?
;P

Komentarze na temat jego twarzy za 3..2..1..

Niech jeszcze poproszą o przełożenie El Clasico na wieczór :)