Javier Tebas potwierdza, że Barcelona prosiła o przełożenie meczu z Villarrealem

Ela Rudnicka

25 września 2019, 16:00

Sport

10 komentarzy

Javier Tebas potwierdził wczoraj podczas World Football Summit, że Barcelona dwukrotnie prosiła o przełożenie meczu z Villarrealem z powodu poniedziałkowej gali FIFA The Best. LaLiga nie zgodziła się na taki krok, mając na uwadze fakt, że miałby on również wpływ na terminy pozostałych spotkań.

- Barcelona prosiła o to, ale ustaliliśmy daty i godziny spotkań już trzydzieści dni wcześniej. Ciężko jest dokonać takich zmian w przypadku spotkań rozgrywanych w środku tygodnia. Musielibyśmy wtedy zmienić również godziny pozostałych meczów. Wiedzieliśmy, że gala The Best nie skończy się bardzo późno. Poza tym mamy umowę z operatorami, która zakłada, że godziny meczów nie mogą się na siebie nakładać. Gdyby chodziło tylko o Barcelonę, zmienilibyśmy godzinę.

Prezes LaLigi w ciepłych słowach wypowiedział się również nt. Leo Messiego, który w poniedziałek odebrał nagrodę FIFA The Best. - Leo Messi to najlepszy piłkarz na świecie, mamy szczęście, że gra w naszej lidze. Nie wyobrażam sobie, że miałoby go tutaj nie być. Mam nadzieję, że skończy swoją karierę w Hiszpanii.

Tebas podkreślił również, że chciałby, żeby Neymar wrócił do Hiszpanii, pod warunkiem, że zachowywałby się w odpowiedni sposób.

Hiszpana pytano również o konflikt z RFEF odnośnie do rozgrywania meczów w poniedziałki i piątki. - Sprawa jest w toku. Mam nadzieję, że spotkania w tym sezonie będą rozgrywane w poniedziałki, to dla nas bardzo ważne.

Na zakończenie skrytykował jeszcze projekt utworzenia europejskiej Super Ligi, która miałaby zastąpić Ligę Mistrzów. - To rozgrywki, które wyrządzą ogromne szkody krajowym ligom. Obecny model bardzo dobrze się sprawdzał, musimy go bronić.

Fot. SubiGol1986 / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oo dziś akurat z sensem
« Powrót do wszystkich komentarzy