Messi: To dopiero początek, ale musimy zareagować już teraz i wiemy, że musimy się bardzo poprawić

Dariusz Maruszczak

24 września 2019, 00:04

AS, Mundo Deportivo

8 komentarzy

Leo Messi otrzymał dziś nagrodę FIFA The Best dla najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu. Poniżej prezentujemy wypowiedzi Argentyńczyka po tym, jak sięgnął po to wyróżnienie.

The Best: Zawsze powtarzam, że najważniejszy jest kolektyw, a reszta przychodzi sama. Minęło dużo czasu, od kiedy zdobyłem nagrodę indywidualną. Dostałem ją po raz pierwszy i dobrze ją mieć. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dzielić te chwile z moimi synami i rodziną. Jaka była reakcja Thiago i Mateo? Nie widziałem, ponieważ byli daleko, ale wiem, że bardzo dobrze się bawili przez cały dzień, ich drogi krzyżowały się z piłkarzami i znajomymi. Uwielbiają futbol i byli bardzo podekscytowani z możliwości zobaczenia tych zawodników.

Nagroda indywidualna konsekwencją trofeów: Kiedy wygrywa się nagrody drużynowe, przychodzą wyróżnienia indywidualne. Nie tylko w moim przypadku dochodziło do tego wtedy, kiedy wygrywaliśmy Ligę Mistrzów. Nie zawsze tak się dzieje, ponieważ często piłkarze, którzy zasługują na nagrody, ich nie dostają, ale generalnie kiedy wygrywa się ważne trofea, przychodzą takie wyróżnienia. 

Kiepski początek sezonu Barcelony: Zaczęliśmy źle, trudno nam było odnaleźć się w grze, tworzyć sytuacje, a nasi rywale robili to z łatwością. Dobrze, że to dopiero początek, ale musimy zareagować już teraz i wiemy, że musimy się bardzo poprawić. Jesteśmy świadomi tego, co się dzieje. Sezon jednak dopiero się zaczyna i nie mam wątpliwości, że będziemy się rozwijać.

Kontuzja: Ponad dwa miesiące, prawie trzy, nie mogłem grać. Czułem się mocno zmęczony, brakowało mi błysku i rytmu gry. Łapię je wraz z minutami. Pracowałem ze spokojem, ponieważ powiedziano mi, że nie ma co ryzykować, ponieważ może nastąpić odnowienie się urazu.

Ansu Fati: Byłem pod wrażeniem od pierwszego dnia, gdy zobaczyłem go na treningu. Bardzo przykuł moją uwagę, a później już z nami debiutował. Ma imponujące warunki, ale nie można wywierać na nim presji, ma 16 lat i nie może jeszcze przejmować takiej odpowiedzialności, jaką niektórzy chcieliby go obdarzyć. Trzeba mu towarzyszyć i uważać, żeby to całe zamieszanie wokół niego nie przeszkodziło mu wciąż się rozwijać, ponieważ może być wspaniałym piłkarzem.

Fot. Oleg Bkhambri / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dlaczego nikt go nie zapytał kiedy wreszcie Leo podejmie decyzję żeby Zarząd zwolnił Valverde?

Wypowiada się naprawdę składnie. Tłumaczenia chyba po prostu są troche koloryzowane ;)
ALe wiemy o co chodziło w przekazie ;)

Leo nie wygłupiaj się, tutaj połowa czeka na zwolnienie trenera a Ty takie słowa? I co zrobią tutejsze hieny jak będzie dobrze szło? Nie odnajdą się

Brzmi jak Ronaldinho w stosunku do Messiego. Widać mentorska postawę. Korzystaj Ansu póki możesz.

Leo gratki za nagrodę ale od jutra zacznijcie biegać, jeśli trzeba zapier.alać i po prostu grać intensywnie jak Pan Bóg przykazał a wyniki i styl z miejsca się poprawią

To pokaż kolegom z szatni nagrodę i powiedz że jak się nie ogarną to w tym sezonie żadnej nagrody ani trofea nie potrzymają